Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552385 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2015

ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI „ZIARNO PRAWDY”. Spotkanie DKK dla dorosłych w Filii nr 5 – relacja

12-06-2015

Zygmunt Miłoszewski „Ziarno prawdy”.

Spotkanie DKK dla dorosłych –

Filia nr 5

 

 

Na czerwcowym spotkaniu DKK Czytelniczki zmierzyły się z twórczością Zygmunta Miłoszewskiego, autora, m.in. trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim, która przyniosła pisarzowi sławę na międzynarodowym rynku literackim.

 

„Ziarno prawdy” to druga część cyklu opisująca losy głównego bohatera, który rozczarowany życiem w stolicy przenosi się do Sandomierza. Tam spada na niego śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa o podłożu rytualnym.

 

Książka ta, to nie tylko intrygujący opis śledztwa. Równie ważne, co kryminalna zagadka, staje się dla Miłoszewskiego ukazanie tzw. polskiego antysemityzmu. Popełniona zbrodnia obnaża wiele prawd, nie tylko o ofiarach, ale i o sandomierskiej społeczności. Nie brak tu różnych uprzedzeń, stereotypowych zachowań, prowincjonalnego plotkarstwa... Autor nie zostawia suchej nitki na politykach, dziennikarzach, pseudodziałaczach i dorobkiewiczach.

 

Uczestniczki dyskusji, będące pod wrażeniem przeczytanej książki, chętnie dzieliły się opiniami. Od pierwszych stron nie mogły oderwać się od lektury. W powieści zachwyca doskonale poprowadzona akcja, mistrzowska intryga i ciekawa historia. Język powieści jest dynamiczny, barwny, a jednocześnie rzeczowy i przesiąknięty sarkazmem. Ponadto, Czytelniczki bardzo zaintrygowała postać pogubionego życiowo, detektywa Szackiego. Warto też docenić ogromną pracę dokumentacyjną autora. W książce odnajdujemy ciekawą lekcję polskiej historii.

 

„Ziarno prawdy” przypomina koronkową robotę, dzięki spójnej, logicznej całości i wciągającej intrydze. Opowieść jest dobrze skonstruowana przez autora, który wprowadził dynamicznezwroty akcji, mistrzowsko łączącymi przeszłość z teraźniejszością i zaskakującym zakończeniem!

 

Gorąco polecam!

 

Liliana Nowojewska

 

------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: