Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18497601 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2015

RICHARD PAUL EVANS „DOTKNĄĆ NIEBA”. Spotkanie DKK dla dorosłych w Filii nr 5 – relacja

14-05-2015

RICHARD PAUL EVANS „DOTKNĄĆ NIEBA”.
Spotkanie DKK dla dorosłych –Filia nr 5 


 

Podczas pierwszego w tym roku spotkania DKK dla dorosłych w Filii nr 5, rozmowa toczyła się wokół książki R. P. Evansa.„Dotknąć nieba”. Jest to powieść otwierająca cykl: „Dzienniki pisane w drodze”. Główny bohater, Alan, który w ciągu swojego krótkiego życia osiągnął niebywały sukces: ma piękną żonę, wspaniałą willę, sportowy samochód i dobrze prosperującą firmę, w przeciągu krótkiego czasu traci to wszystko. Aby uporać się z życiową tragedią, by uciec od przeszłości, rozpaczy, postanawia wyruszyć w samotną podróż. Szuka w sobie kolejnego celu, który pomoże mu przetrwać.

 

Pomimo trudnego tematu jakim jest strata i cierpienie, których doświadczył główny bohater, książkę czyta się łatwo, wręcz się ją „pochłania”. Z czytelniczkami zastanawiałyśmy się, czy w naszych realiach życiowych, mieszkając w Polsce, możliwość podjęcia takiej wyprawy jest w ogóle możliwa. Zresztą, trzeba także wielkiej odwagi, a może wielkiej rozpaczy, by zostawić wszystko – rodzinę, przyjaciół, znajome miejsca i ruszyć przed siebie. Nie każdy z nas jest także w stanie poradzić sobie sam z życiową tragedią.

 

Wszystkie byłyśmy zgodne, że w książce jest wiele trafnych i pouczających aforyzmów, które skłaniają do refleksji – choćby kwestia samobójstwa: Samobójstwo – nieodwracalne rozwiązanie chwilowego problemu.

 

A może chodzi też o to, że każdy z nas jest w trakcie wędrówki. Całe nasze życie to podróż w nieznane. Nie wiemy, co na nas spotka w dzisiejszym dniu, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kogo dzisiaj jeszcze spotkamy.
 

Liliana Nowojewska
 

------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: