Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
17372540 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

O Księżniczce w blasku sławy i cieniu obsesji podczas spotkania DKK dla młodzieży w Filii nr 5

19-06-2013

O Księżniczce w blasku sławy i cieniu obsesji

podczas spotkania DKK dla młodzieży

w Filii nr 5

 

Ostatnio opublikowana powieść Gai Kołodziej - Księżniczka w blasku sławy i cieniu obsesji, porusza zagadnienia świata mediów. Postać Nadii Zalewskiej pokazuje, że życie w blasku fleszy dalekie jest od sielanki. „Sezonowa gwiazda” to często osoba samotna, otoczona ludźmi, którzy licząc na zysk finansowy traktują ją jak przedmiot. Jej wyobcowanie dodatkowo pogłębia niezachwiana wiara we własną wyjątkowość, a mówiąc wprost egoizm i egocentryzm – co nie sprzyja nawiązaniu bliższych relacji z innymi. Na szczęście autorka pozwoliła tytułowej Księżniczce przejść metamorfozę. Dwudziestolatka,
w splocie wydarzeń zrozumiała, że warto otworzyć się na innych i sprowadzić własne ego z majestatu pałacu, pośród zwykłych śmiertelników.

 

Historia Księżniczki to również opowieść o marzeniach i ich realizacji w dzisiejszym świecie. Nadia tak bardzo pragnie zostać aktorką, że zagłusza głos intuicji i decyduje się na udział w medialnym przedsięwzięciu, kreującym sztuczny obraz rzeczywistości. Serial co prawda przeznaczony jest dla dzieci, ale kto wyrośnie z dziewczynek wychowanych tylko i wyłącznie na opowieściach o zawsze dobrej, nienagannej bohaterce, bez wad?

 

Rozmowa o książce była zajmująca. Okazało się, że utwór skłonił Klubowiczów do refleksji na temat bohaterki, ale też szeroko pojętego show - biznesu. Zwróciliśmy również uwagę na język, jakim napisana jest powieść. Zawiera bowiem interesujące metafory i dużą dawkę emocji. Emocje towarzyszyły nam nie tylko podczas czytania. W trakcie zajęć przygotowywaliśmy się do spotkania z autorką, pisząc pytania do niej. Wydarzenie to odbyło się 17 czerwca, online.

 

Relacja ze wspólnych chwil z Gają Kołodziej dostępna będzie w kolejnym tekście. A przy okazji Księżniczki, jak zwykle - prezentacja krótkich rozważań Klubowiczów, oczywiście o przeczytanej książce.

Aldona Wiśniowska

 

Powieść „Księżniczka…” jest warta przeczytania. Ukazuje te złe strony sławy. Z początku sława jest marzeniem, ale jak się ją już osiągnie, nie jest już taka kolorowa. W książce poruszony jest również zaskakujący wątek miłosny.

Książka bardzo wciąga i ciągle, ciągle trzyma w napięciu.

Diana

 

Powieść „Księżniczka” zwraca uwagę na bardzo poważne problemy współczesnego świata. Opisuje jak wygląda show-biznes i praca początkującej aktorki. Gaja Kołodziej akcentuje zasady rządzące światem rozrywki. Mówi o zawiści i zazdrości, którymi darzą się ludzie pracujący na planie.

Myślę, że dzięki ukazanej przemianie głównej bohaterki, czytelnik zwróci uwagę na własne zachowanie.

Maciek

 

„Księżniczka” ukazuje te mniej przyjemne strony bycia sławnym. Jest w 100% prawdziwa. Zawiera również lekki i przyjemny wątek miłosny, który na pewno spodoba się damskiej publicznościJ

Książka ta uświadamia nam, ile warte są nasze marzenia i jak bardzo nasze wyobrażenia często różnią się od rzeczywistości. „Tak to się dzieje z marzeniami - pewnego dnia je masz, a potem ktoś wbija ci w nie szpilkę i pękają. Jak bańki mydlane, które wiatr ponosi w krainę zapomnienia.”

Ola

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: