Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18523394 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie DKK dla dorosłych – Monika Rakusa „Żona Adama”

17-02-2011

Tym razem, podczas spotkania DKK dla dorosłych, w Filii Nr 5, rozmawiałyśmy o powieści Moniki Rakusy -„Żona Adama”. Dyskusja była chwilami burzliwa, bo książka prowokuje do śmiałych spostrzeżeń i interesujących wywodów. W historiach głównych bohaterek – żon tytułowego Adama, przeplata się bowiem motyw biblijnej Ewy i mitycznej Lilith. Mamy więc do czynienia z kobietą uległą i demonem zła. Ale czy są to prawdziwe twarze opisanych kobiet? Czy też pod maską pozorów tkwią ich prawdziwe osobowości? Co skrywają w swych kobiecych duszach? Próbowałyśmy rozwikłać te pytania, szukając cech różniących i łączących główne bohaterki, a także rozważając wpływ dzieciństwa, wychowania na ukształtowanie ich wnętrza.


Omawiane problemy skłoniły nas do szerszego spojrzenia na życie kobiet w dzisiejszym świecie, oraz na motywy ludzkiego postępowania. Autorka nie daje w powieści gotowych recept na szczęśliwą egzystencję, nie ocenia, dlatego trudno nam było jednoznacznie stwierdzić, jaki morał wypływa z opowieści Moniki Rakusy.


W dyskusji towarzyszyły nam piosenki Agnieszki Osieckiej, z muzyką Seweryna Krajewskiego. Poetka ta bowiem, w swych utworach również poruszała dylematy kobiecej duszy.


Aldona Wiśniowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: