Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18317573 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie DKK dla młodzieży - rozmowa o książce Grażyny Bąkiewicz „O melba!”

10-02-2011

Lutowe spotkanie DKK dla młodzieży w Filii Nr 5 WiMBP, upłynęło pod znakiem ważnych pytań i wnikliwych odpowiedzi. Zachęciła nas do tego lektura książki Grażyny Bąkiewicz „O melba!”. Autorka w niebanalny sposób przedstawiła problem relacji międzyludzkich na tle wstrząsającej rodzinnej tajemnicy.


Podczas zajęć dyskutowaliśmy o przemocy w rodzinie i o jej skutkach. Nie tylko tych fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych. Zastanawialiśmy się też, jakie cechy charakteru powinien posiadać rzecznik praw ucznia.


Powieść zainspirowała nas również do rozważań o snach (Czy są projekcją przyszłych wydarzeń w naszym życiu?), oraz o samotności i zamykaniu się na drugiego człowieka. By lepiej zrozumieć ludzkie wyobcowanie oglądaliśmy obrazy Zdzisława Beksińskiego.


Aldona Wiśniowska

 

Oto kilka relacji Klubowiczów z przeczytanej lektury:


Tę książkę warto przeczytać, ponieważ jest napisana ciekawie i z pomysłem. Ukazuje problemy, o których nie zawsze mówi się otwarcie. Autorka próbuje przekazać, że czasem warto postawić na swoim, nawet jeśli wszyscy są przeciwko tobie.
Iza


Powieść „O melba!” warto przeczytać, ponieważ jest wyjątkowa, ciekawa, napisana w oryginalny sposób. Przyjemnie i szybko się ją czyta. Ukazuje świat młodzieży i dorosłych, dotyka ważnych spraw – przemocy w rodzinie, narkotyków, gwałtu.
Ola


Książkę Grażyny Bąkiewicz warto przeczytać, ponieważ jest bardzo ciekawie i nietypowo napisana. Opowiada o problemach rodzinnych oraz o przemocy. Mogą ją czytać zarówno nastolatki jak i osoby dorosłe.
W powieści najbardziej podobało mi się, jak Malina- główna bohaterka walczyła o sprawiedliwość.
Diana


Tę powieść warto przeczytać, ponieważ jest ciekawa i nietypowa. Opowiada bardzo interesującą historię, która jest jednak trochę wyolbrzymiona. Niemniej, autorka porusza wiele poważnych problemów np. sięganie po narkotyki.
Maciek


Powieść Grażyny Bąkiewicz „O melba!” warto przeczytać, ponieważ są w niej poruszone problemy, jakie zdarzają się w normalnych rodzinach.
Karolina

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: