16192908 razy

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie DKK dla młodzieży - rozmowa o książce Grażyny Bąkiewicz „O melba!”

10-02-2011

Lutowe spotkanie DKK dla młodzieży w Filii Nr 5 WiMBP, upłynęło pod znakiem ważnych pytań i wnikliwych odpowiedzi. Zachęciła nas do tego lektura książki Grażyny Bąkiewicz „O melba!”. Autorka w niebanalny sposób przedstawiła problem relacji międzyludzkich na tle wstrząsającej rodzinnej tajemnicy.

Podczas zajęć dyskutowaliśmy o przemocy w rodzinie i o jej skutkach. Nie tylko tych fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych. Zastanawialiśmy się też, jakie cechy charakteru powinien posiadać rzecznik praw ucznia.

Powieść zainspirowała nas również do rozważań o snach (Czy są projekcją przyszłych wydarzeń w naszym życiu?), oraz o samotności i zamykaniu się na drugiego człowieka. By lepiej zrozumieć ludzkie wyobcowanie oglądaliśmy obrazy Zdzisława Beksińskiego.

Aldona Wiśniowska

Oto kilka relacji Klubowiczów z przeczytanej lektury:

Tę książkę warto przeczytać, ponieważ jest napisana ciekawie i z pomysłem. Ukazuje problemy, o których nie zawsze mówi się otwarcie. Autorka próbuje przekazać, że czasem warto postawić na swoim, nawet jeśli wszyscy są przeciwko tobie.
Iza

Powieść „O melba!” warto przeczytać, ponieważ jest wyjątkowa, ciekawa, napisana w oryginalny sposób. Przyjemnie i szybko się ją czyta. Ukazuje świat młodzieży i dorosłych, dotyka ważnych spraw – przemocy w rodzinie, narkotyków, gwałtu.
Ola

Książkę Grażyny Bąkiewicz warto przeczytać, ponieważ jest bardzo ciekawie i nietypowo napisana. Opowiada o problemach rodzinnych oraz o przemocy. Mogą ją czytać zarówno nastolatki jak i osoby dorosłe.
W powieści najbardziej podobało mi się, jak Malina- główna bohaterka walczyła o sprawiedliwość.
Diana

Tę powieść warto przeczytać, ponieważ jest ciekawa i nietypowa. Opowiada bardzo interesującą historię, która jest jednak trochę wyolbrzymiona. Niemniej, autorka porusza wiele poważnych problemów np. sięganie po narkotyki.
Maciek

Powieść Grażyny Bąkiewicz „O melba!” warto przeczytać, ponieważ są w niej poruszone problemy, jakie zdarzają się w normalnych rodzinach.
Karolina