Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18317404 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

Jak wykonywać ilustracje do książek? – warsztaty plastyczne

10-02-2011

Ilustrator to ważna postać w tworzeniu książki, szczególnie przeznaczonej dla młodego odbiorcy. Dziecko zazwyczaj sięga po ten egzemplarz, na bibliotecznej półce, który przyciągnie jego wzrok ciekawym, barwnym obrazem. Ale jak wykonywać ilustracje do tekstu literackiego? Informacje o tym, uzyskały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15, podczas warsztatów plastycznych, które odbyły się 10 lutego br. w Filii nr 5 WiMBP w Rzeszowie. Zajęcia prowadziła pani Izabela Liskowicz nauczycielka plastyki.


Młodzi adepci sztuki ilustratorskiej dowiedzieli się, na co zwracać uwagę przy tworzeniu wizerunku bohatera, czy bohaterki, jak dobierać kolory; czym różni się ilustracja na okładce od tej, zamieszczonej wewnątrz książki.


Pani Iza zachęciła też uczestników do tego, by przy wykonywaniu obrazków do tekstu, nie kopiowali innych, ale spróbowali narysować coś swojego, coś co zrodziło się w ich wyobraźni. Bo tylko w ten sposób powstaną ilustracje oryginalne, mające swój niepowtarzalny styl.


Po części teoretycznej, nastąpiła praktyczna. Dzieci rysowały ilustracje na okładkę wybranego utworu. Nie było to wcale łatwe zadanie. Jednak młodzi twórcy z zapałem przystąpili do dzieła i wykonali wzory okładek swoich ulubionych książek.


Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.


Aldona Wiśniowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: