16193474 razy

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie DKK dla młodzieży - „Katarzyna Majgier: „Gdybym była czekoladą”.

19-01-2011

Już po spotkaniu z autorką, dyskutowaliśmy - w młodzieżowym gronie DKK - o powieści „Gdybym była czekoladą”.

Przypomnieliśmy sobie treść i główne problemy poruszone przez Katarzynę Majgier w książce, a potem rozważaliśmy, na czym polega prawdziwa przyjaźń i czy uczucie to, w miarę upływu czasu zmienia się, czy też jest stałe. Zastanawialiśmy się, co my – czytelnicy poradzilibyśmy głównej bohaterce, aby uwierzyła w siebie i poprawiła swoje relacje z rodzicami.

Na koniec wspominaliśmy listopadowe spotkanie z autorką i szukaliśmy skojarzeń z różnymi przedmiotami, owocami, słodyczami… odnośnie naszych Klubowiczów. Tytułowe „Gdybym była czekoladą” rozszerzyliśmy na wszystkie dziedziny i w przyjemnej atmosferze spędziliśmy czas.

***

Ania Szuch i jej przyjaciółki wracają po wakacjach do szkoły. Przed dziewczynami i bohaterką sporo problemów dotyczących poczucia własnej wartości, zrozumienia przez rodziców, przyjaźni…

Powieść (tak jak poprzednie części) napisana jest w formie pamiętnika. Czytając kolejne zapiski nastolatki, widzimy jak czasem trudno poradzić sobie z nurtującymi duszę problemami, ale też, jak można je rozwiązać.

Aldona Wiśniowska