Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16186198 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie w MASKOTKOWIE - KRAINIE ZABAWEK - Filia nr 5

01-12-2011

W Maskotkowie – URODZINY PLUSZOWEGO MISIA w FILII NR 5

 

           W tym roku, dokładnie 25 listopada, Pluszowy Miś skończył 109 lat. Z tej okazji w Filii Nr 5, odbyły się uroczyste zajęcia, podczas których wspólnie z Przedszkolakami z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi, na Osiedlu Budziwój, świętowaliśmy urodziny tej najpopularniejszej, dziecięcej przytulanki.

Przedszkolaki obejrzały prezentację, przedstawiającą historię powstania Misia. Bezbłędnie rozpoznawały sylwetki różnych misiów z dobranocek, świetnie też poradziły sobie z odgadywaniem tytułów bajek, na podstawie ilustracji. Następnie  szybowcami, drogą pośród regałów z książkami, polecieliśmy wspólnie do Maskotkowa – krainy zabawek. Tam, przywitała nas Pani Grażyna Nowak – Kierownik Działu Udostępniania WiMBP w Rzeszowie, która przeczytała dzieciom opowiadanie autorstwa Katarzyny Nowackiej, pod tytułem „O czym marzą maskotki?”. Jak się okazało, nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że stojąca na półce kaczuszka pragnie zostać nauczycielką, a śliczna pluszowa kicia, chce pisać wiersze… Ale jeszcze o wielu myślach zabawek nie wiedzieliśmy. Dzieci za to, dobrze orientują się w kwestiach marzeń swych pluszowych pupilów. Dały temu wyraz, rysując obrazki ilustrujące marzenia ich ulubionych maskotek. Chłopcy zauważyli, że ich zabawki marzą głównie o ciężarówce, dziewczynkom pluszaki wyjawiły, że chciałyby dostać wózek dla lalek, jeden miś pragnął nauczyć się latać, a inny zostać królewną…


I w tym czasie, podczas naszego świętowania, przyszedł moment, kiedy zapaliliśmy urodzinową świeczkę, włożoną w środek drożdżówkowego  tortu i odśpiewaliśmy dla Misia 100 lat! (Niech nam Miś Pluszowy żyje kolejne stulecie!) Nie mogło zabraknąć też, najbardziej znanej zabawy – jaką jest „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Z przyjemnością zatem, odtańczyliśmy niedźwiedzi taniec.

Finałem spotkania było wręczenie przez Panią Grażynę Nowak, nagród laureatom konkursu plastycznego: „Moja Przytulanka–portret ulubionej zabawki.” Zwycięzcy otrzymali książki, zaś wszyscy wielbiciele Pluszowego Misia, mogli poczęstować się słodkim co nieco.

Aldona Wiśniowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: