Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859749 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

Piknik z powieścią w DKK w Filii nr 5, ul. Budziwojska 194

01-09-2011

29 sierpnia - Piknik z „Antonówką” Marka Janczyka

Spotkanie DKK dla młodzieży w Filii Nr 5
 
Piknik zazwyczaj urządza się w lecie, żeby siedząc na rozłożonym wśród pachnącej łąki kocu, znaleźć się bliżej przyrody, dostrzegać jej piękno i delektować się leniwie płynącym czasem. Ciepło i niepowtarzalny urok takiego klimatu odnajdujemy w powieści Marka Janczyka „Antonówka”. Dlatego też sierpniową dyskusję na temat jego książki prowadziliśmy na pikniku pośród bibliotecznych regałów.
 
       Już pierwsze słowa tekstu wprowadzają nas w nastrojowość. Czytelnik czuje powiew wiatru, widzi kuter rybacki, na tle zachodzącego słońca, słyszy przekrzykiwania ptaków, albo spogląda na dzieci siedzące na drzewie, którego konar delikatnie kołysze się nad „falującą wstęgą kukurydzy”… Takich urokliwych opisów przyrody w powieści jest wiele. Natomiast sama fabuła nieco zawodzi. Rozwija się zbyt szybko, brakuje głębszego rozbudowania postaci, co w rezultacie z ciekawego pomysłu, jakim jest m.in. uczynienie miejscem akcji wioski; bohaterem dorastającego chłopaka; poruszenie tematu brania przez chłopców środków chemicznych na przyrost mięśni, czyni książkę interesującą w odbiorze, lecz brakuje w niej głębi.
 
O pozycji tej, dyskutowaliśmy podczas sierpniowego spotkania DKK dla młodzieży, w Bibliotece, na Osiedlu Budziwój. Zdania były podzielone.
 
Oto opinie Klubowiczów:
„Książka zawiera piękne opisy przyrody, jednak niektóre sytuacje są bardzo naiwnie przedstawione. Moim zdaniem powieść ta powinna być trochę dłuższa, a wątki bardziej rozbudowane. Za to jeden z nich, dotyczący brania odżywek na przyrost mięśni może stanowić wzór i pouczenie dla tych, którzy po takie specyfiki sięgają”. (Maciek)

„Moim zdaniem warto przeczytać „Antonówkę”. Nastrój w tej książce jest ciepły, spokojny. Autor ciekawie opisał wspomnienia bohatera. Jest to książka lekka, przyjemna, w sam raz na wakacje.” (Ola)
 
„Myślę, że nie warto czytać tej książki, ponieważ głównie opisuje ona branie odżywek na przyrost mięśni, a niektóre postacie są nierealistyczne. Ogólnie pomysł był dobry i niebanalny, szczególnie zainteresowania Kaliny astronomią i motyw znalezienia skarbu-autor powinien bardziej rozwinąć ten wątek.” (Izabela)
 
„Myślę, że tę książkę warto przeczytać. Mnie się podobała. Szybko się ją czytało. Jedna rzecz, która była trochę nierealna to sytuacja kiedy Julian po latach spotyka Kalinę i od razu się w niej zakochuje.” (Diana)
 

Po wypowiedziach Młodych Czytelników, można wnioskować, że powieść zawiera zarówno plusy jak i minusy. Których więcej, to już zależy od gustu czytającego.
 
Zapraszamy na kolejne spotkanie - już 15 września!
 
Aldona Wiśniowska
 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: