Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859544 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

WAKACJE z BIBLIOTEKĄ

29-08-2011

Wakacje to czas wypoczynku i relaksu. Dla młodych czytelników , szczególnie tych spędzających lato w domu , nasza biblioteka przygotowała ciekawą i zróżnicowaną tematycznie ofertę zajęć pod hasłem „Lato w bibliotece”. Większość tych zajęć miała charakter manualny i plastyczny, ale były też zabawy literackie, quizy, konkursy, gry dydaktyczne i konkurencje zręcznościowe.


Rozpoczęliśmy zabawę od wspólnego wykonania na dużym formacie plakatu reklamowego. Pozwoliło to dzieciom rozwinąć swoją wyobraźnię przestrzenną i zaprezentować ciekawe, oryginalne pomysły na promocję wybranych produktów czy wydarzeń.


Wspólnie z dziećmi pofantazjowaliśmy sobie zapoznając je z bajkami i opowiastkami z gatunku „fantazy”. Po ich wysłuchaniu młodzi uczestnicy zilustrowali je i wykonali oryginalne statki kosmiczne z kartonu i papieru kolorowego.


Dzieci sprawdziły też swoje zdolności manualne w konkursach plastycznych, wykonując stworki potworki z gliny plastycznej i plasteliny, a także stemple ziemniaczane i pieczątki z korka. Wspólnie wykonały też makietę bezludnej wyspy.


Największy jednak entuzjazm i zapał młodzi uczestnicy wykazali podczas zabawy w piratów pod hasłem „Morskie opowieści – wszystko o piratach”.  Przy dźwiękach piosenek żeglarskich tzw. „szantów”, dzieci poprzebierane we własnoręcznie wykonane stroje pirackie, przedstawiały scenki obrazujące między innymi „bitwę morską”, czy” poszukiwanie skarbów”. Na koniec wspólnie zbudowały z tekturowych pudełek i materiałów plastycznych makietę pirackiej bandery.


Tegoroczne zabawy wakacyjne w naszej bibliotece dostarczyły dzieciom wiele emocji i radości , czemu dali wyraz licznym uczestnictwem i zapowiedzią kolejnych odwiedzin.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: