Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859385 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

Letni Kołowrotek - Wakacje w Filii nr 5

31-07-2011

Letni Kołowrotek – Wakacje w Filii Nr 5

 

          W czwartek, 28 lipca odbyły się ostatnie wakacyjne zajęcia dla dzieci organizowane przez Filię Nr 5. Przez miesiąc, dwa razy w tygodniu dzieci brały udział w przygotowanych dla nich grach i zabawach, słuchały głośno czytanych bajek i opowieści, oglądały filmy ( balet -„Jezioro łabędzie”, „Siedem życzeń”) oraz obrazy słynnych malarzy (m.in. Edgara Degasa, Paula Klee) i tworzyły własne prace plastyczne.
Poznały historię starożytnych Egipcjan, zwyczaje afrykańskich plemion, życie Wikingów, legendę o Juracie- królowej Bałtyku, oraz opowieść „O śpiących rycerzach w Tatrach”. Z zainteresowaniem śledziły także przygody podróżnika Kazimierza Nowaka, bohatera książki „Afryka Kazika”. Pełne zapału szukały skarbów ukrytych pośród półek z książkami i w tekturowym kuferku.
Zajęcia były tak skonstruowane, by każda informacja, którą młodzież usłyszała, czy to czytana książka, czy obejrzane dzieło sztuki stanowiło inspirację do wspólnej zabawy. I tak np. powstały piękne obrazy pastelowych tancerek, statków na wzburzonym morzu, zamki z masy solnej, korony faraona, maski afrykańskie, rzeźby rycerzy z modeliny czy łąka z kisielu, a na niej kwiaty z bananów i rodzynek-smakowite:) Przedstawienie legendy o Królowej Juracie pozwoliło dzieciom poznać urok teatru, zabawa w balet magię prawdziwej sztuki, a afrykańskie tańce wyzwoliły moc energii.
 
Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy w formie kliszy ze zdjęciami ze spotkań oraz skarby znalezione w kuferku.

Wszystkim dzieciom, które brały udział w Wakacjach w Bibliotece serdecznie dziękuję
za wspólnie spędzone chwile i zapraszam na kolejne zajęcia organizowane
przez Filię Nr 5.
Aldona Wiśniowska
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: