Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859261 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

O książce "Diament" J.P. Krasnodębskiego w DKK dla młodzieży

29-06-2011

5 maja – „Diament” Jana Pawła Krasnodębskiego –
Spotkanie DKK dla młodzieży

 
„Diament” Jana Pawła Krasnodębskiego przy pierwszym zetknięciu wydaje się utworem „dziwnym”. Ale jak słowo wskazywać może dziwny, w tym przypadku okazuje się interesujący. Główny bohater – Damian, to nadwrażliwy licealista. Trudno odnaleźć mu się w życiu, nawiązać bliższe relacje z otoczeniem. Dodatkowo wziął poważnie słowa bez znaczenia i fatum, w które uwierzył nie pozwalało mu cieszyć się życiem. (Urodził się w Święto Zmarłych, a była dziewczyna powiedziała, że chciałaby „zapalić świeczki na jego grobie.”) Cały czas prześladowała go więc fobia śmierci, nieuniknionego wydarzenia, które nie pozwoli mu dożyć do 16 urodzin. Kolega poradził mu lek na kłopoty. Tym medykamentem były gry fabularne: „Jak jesteś w tym świecie (…) to nic ci nie grozi”. W grze, to Damian decydował o życiu bohatera. Władza tego typu bardzo go wciągnęła, do tego stopnia, że któregoś dnia zupełnie zatarła mu się granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją. Damian, w końcu zrozumiał swe uzależnienie, ale stało się tak dopiero po pobycie w szpitalu psychiatrycznym.

O bohaterze i książce rozmawialiśmy, podczas majowego spotkania DKK dla młodzieży w Filii nr 5. Młodzież przyznała, że gry fabularne są bardzo popularne, a uzależnieni od gier licealiści czy gimnazjaliści istnieją nie tylko w literaturze. Potwierdzili też, że autor powieści bardzo sugestywnie i prawdziwie opisał proces wchodzenia bohatera w wirtualny świat.
Nasuwa się pytanie co robić, by młodzi rozumieli, gdzie jest granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją?
Aldona Wiśniowska
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: