Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16193040 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

FERIE W BIBLIOTECE

21-01-2011

Biblioteka lubi dzieci, najbardziej na świecie, dlatego podczas ferii, to one były jej honorowymi gośćmi i w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku mogły wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach.


Podczas tygodniowej serii spotkań, najmłodsi słuchali głośno czytanych fragmentów powieści m.in. Hanny Ożogowskiej „Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek”, do której wykonali ilustracje, rysując wg opisów postaci, wskazanych przez autorkę. Z kolei lektura książki Grzegorza Kasdepke: „Słodki rok Kuby i Buby”, pokazała dzieciom, że przepisy kulinarne mogą być nieskomplikowane, a podane obok śmiesznych opowiadań o dwójce niesfornych bliźniaków, na pewno wprawią „kucharzy” w dobry humor- niezbędny element udanej potrawy. Ta przygotowana przez dzieci w bibliotece, okazała się wyśmienita.


Uczestnicy tegorocznych ferii przez chwilę przenieśli się też do poprzednich stuleci, by dowiedzieć się, jak dawniej ludzie się ubierali. Pomogła im w tym książka Małgorzaty Możdżyńskiej–Nawotki „O modach i strojach.” Efektem zaznajomienia się ze strojami dawnych epok, była zabawa w projektantów ubrań. Zaprojektowane ubrania zostały następnie „uszyte” z bibuły, a całość zaprezentowana na pokazie mody.


Najmłodsi czytelnicy opowiadali o swoich ulubionych zwierzątkach i wykonywali wizerunki swych pupili z gliny rzeźbiarskiej, malowali obrazy przedstawiające ulubione bajki i książki, brali udział w przygotowanych dla nich grach i zabawach. Ulubioną, okazały się podchody czyli szukanie skarbu, ukrytego na półkach z książkami.


Na zakończenie trwających w okresie od 17 do 21 stycznia Ferii w Bibliotece, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

Aldona Wiśniowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: