Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18523363 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

„Gdyby jajko mogło mówić…”- zajęcia z Przedszkolakami z serii "Spotkania z książką"

18-04-2011

Podczas kwietniowego Spotkania z książką, Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego na Osiedlu Budziwój poznały opowiadanie Renaty Piątkowskiej -„Pisanki”.


Zajęcia rozpoczęliśmy od niespodzianki, którą było ułożenie z fragmentów rozsypani pisanki. Zadanie to, wprawiło dzieci w dobry humor i wprowadziło do tematu spotkania. Następnie wygodnie ułożone na dywaniku Przedszkolaki, wysłuchały głośno czytanego tekstu, a potem odpowiadały na pytania związane z wierzeniami ludzi dotyczącymi jajek. W ten sposób dowiedziały się m.in. co symbolizuje jajko, co robili ze skorupkami z rozbitej pisanki gospodarze, dlaczego jajko wkładano pod budowany dom, w wodzie z dodatkiem jakiego warzywa ugotować jajko, by miało kolor brązowy lub czerwony.


Ludzie od wieków wierzyli, że jajko posiada magiczną moc, zastanawialiśmy się więc, co by nam jajko powiedziało, gdyby umiało mówić. Ustaliliśmy, że będziemy pytać pisanki. W tym celu każde dziecko, na papierowym jajku narysowało słowa usłyszane od swojej pisanki. A co mówiły jajka dzieciom? Pewne brązowe jajko chciało być pisanką w kratkę, inne-czerwone pragnęło zostać piękną królewną, dlatego dziewczynka namalowała jej wizerunek; jednemu chłopcu zdradziło, że marzy o przejażdżce samochodem, a innemu, że chce wyjść na spacer. Jeszcze inne było bardzo odważne i pragnęło zostać smokiem. Za to wszystkie jajka – pisanki uwielbiają (tak jak i dzieci) zabawy.


Na koniec spotkania pobawiliśmy się więc, w bardzo starą grę związaną z jajkami. Dawno temu chłopcy przerzucali pisanki nad dachami budynków. My zbudowaliśmy przeszkodę z wózka dla lalek oraz dużego pluszowego misia i przerzucaliśmy przez nią balonową pisankę. Zabawa była naprawdę udana.


Aldona Wiśniowska
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: