Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16193313 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

„Polska poezja oczami wyobraźni ucznia”

01-02-2011

W ramach współpracy Filii Nr 5 ze Szkołą Podstawową Nr 15, w bibliotece otwarto wystawę prac uczniów, ilustrującą polską poezję. Opiekunem wystawy jest pani Izabela Liskowicz- nauczycielka plastyki.


Obrazy młodych twórców, można obejrzeć w godzinach pracy biblioteki od 20 stycznia do końca lutego 2011r.

Serdecznie zapraszamy!!!

(A.W.)

 


Ekspozycja pt. „Polska poezja oczami wyobraźni ucznia” zamieszczona w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, Filii Nr 5 na osiedlu „Budziwój”, przedstawia ilustracje do utworów polskich poetów i pisarzy, tj. Aleksandra Fredro, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy. Wykonane zostały przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15 w Rzeszowie podczas zajęć na lekcjach plastyki lub koła plastycznego.


Uczniowie tworzyli swoje prace po uprzednim wysłuchaniu tekstu wiersza, który wprawiał słuchacza w dobry humor. Na wystawie zostało zamieszczonych dwadzieścia prac, które wyróżniały się atrakcyjnością rozwiązania, trafnym doborem postaci i elementów zgodnych z treścią, układem kompozycyjnym bądź estetycznym wykończeniem.


Prace plastyczne pokazują szeroki wachlarz możliwości tworzenia ilustracji do tego samego utworu. Mamy kompozycje pełne ekspresji, ukazujące w kilku pracach przerażonego bohatera wiersza pt. „Okulary”  czy plotkujące ptaki, które niemalże się kłócą. Stworzenie takiej pracy rysunkowej wymaga szczególnej wrażliwości i zaangażowania. Szczegółowe przedstawienie fragmentów tekstu jest zaletą prac ilustrujących wiersz pt. „Paweł i Gaweł”. Wiele wysiłku włożyli uczniowie, aby ukazać pomieszczenia z wiersza. Zasłyszane słowa stały się obrazami. To szczególna sztuka związana z rozwojem wyobraźni, której trzeba pomóc się rozwijać. To także świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu, dlatego zapraszam na warsztaty plastyczne w dniu 20 I 2011 roku, związane z tworzeniem ilustracji do innych utworów.

Izabela Liskowicz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: