Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558196 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2020 roku

Wirtualny Dzień Książki, Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek - relacja z Filii nr 4

21-05-2020

 Wirtualny Dzień Książki, Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek 

– relacja z Filii nr 4

 

W obecnej sytuacji zamknięcia i izolacji spowodowanej stanem epidemicznym nasza biblioteka podobnie jak wiele placówek kultury znalazła się w trudnej sytuacji uniemożliwiającej prowadzenie działalności na dotychczasowych zasadach. Całkiem niedawno bibliotekarze Filii nr 4 promowali czytelnictwo i kulturę czytania w realnej rzeczywistości, przygotowywali  różnorodne działania, m.in. dla małych dzieci i ich rodziców, dla uczniów szkół podstawowych, dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz seniorów. Biblioteka tętniła życiem, pomysłami i planami na przyszłość. W jednej chwili nowa sytuacja wymusiła poszukiwanie kreatywnych rozwiązań dla podtrzymania kontaktu z użytkownikami biblioteki oraz znalezienia w wirtualnej rzeczywistości niewielkiej przestrzeni odpowiadającej na potrzeby naszych czytelników.

Działania online rozpoczęliśmy  23 kwietnia,  w  Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na Facebooku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie wspólną zabawą literacką Z Tolkienem tam i z powrotem. Światowej sławy autor literatury fantasy zainspirował bibliotekarzy, którzy zorganizowali 10. dniowy cykl spotkań z Gandalfem – bohaterem Hobbita, który wszedł w interakcję z miłośnikami literatury, dostarczył wiele pozytywnych emocji w tym trudnym czasie. Na początku maja, z okazji Dnia Flagi bibliotekarze zaproponowali warsztaty plastyczne z tworzenia flagi, orzełka i kotylionu dla rodziców z małymi dziećmi. W Tygodniu Bibliotek opublikowano również Bajkowe zagadki dla dzieci oraz zabawę literacką dla dorosłych czytelników nawiązującą do hasła tegorocznego święta bibliotek pt. Zasmakuj w bibliotece. Na kolorowej planszy zaproponowano do odkrycia i uzupełnienia smaków i zapachów ukrytych w tytułach popularnych książek. W przygotowaniu są kolejne warsztaty plastyczne, recenzje bajek dla dzieci oraz przedstawienie kukiełkowe „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” z okazji kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Serdecznie zapraszamy do śledzenia wirtualnych wydarzeń w mediach społecznościowych WiMBP w Rzeszowie.

 

Danuta Hulek


------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: