Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558555 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2020 roku

Gawęda o sławie Jane Austen – relacja z Filii 4

20-05-2020

 

Gawęda o sławie Jane Austen – relacja z Filii 4

 

10 marca 2020 r. na spotkaniu klubu czytelniczego dla dorosłych Spotkania z Literaturą uczestnicy wysłuchali wykładu dr hab. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Joanny Rusin pt. „Gawęda o sławie Jane Austen”.

 

Jane Austen - brytyjska powieściopisarka zyskała ogromną sławę dzięki swoim powieściom, jest jedną z najbardziej docenianych autorek  XIX –wiecznej prozy angielskiej.  Ukazuje fascynujący obraz życia w świecie wyższych sfer i bardzo często porusza wątek zamążpójścia. Wnikliwie i z nutką ironii opisuje zachowania ludzi ówczesnej prowincjonalnej Anglii. W Polsce znana jest dzięki powieściom obyczajowo-psychologicznym Duma i uprzedzenie, Emma, Rozważna i romantyczna, Mansfield Park, Opactwo Northanger. Popularne i lubiane są również ekranizacje filmowe niektórych powieści. 

 

W obecnych czasach Jane Austen jest równie popularna jak kiedyś , miłośnicy jej powieści tworzą kluby, projektują różnorodne gadżety, stroje, powieściopisarze kontynuują wątki biograficzne,  inspirują się  detalami z epoki.

 

Dr hab. prof. UR Joanna Rusin jest wielbicielką twórczości Jane Austen,  wspaniały i profesjonalny wykład przybliżył postać pisarki,  której dzieła mają charakter ponadczasowy. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja dotycząca obyczajowości i istoty duszy kobiecej.

 

Serdeczne podziękowania składamy dr hab. prof. UR Joannie Rusin za   niezwykle ciekawy i inspirujący wieczór literacki o samodzielnej, odważnej i niezależnej kobiecie,  znanej i cenionej za życia i we współczesności.

 

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy z Rzeszowskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

Danuta Hulek

-------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: