Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18529714 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2020 roku

Ani jedna kropelka… - relacja z Filii nr 4

20-05-2020

 

Ani jedna kropelka… - relacja z Filii nr 4

 

Miesiąc marzec jest wiosennym  miesiącem, poświęconym w szczególności ochronie zasobów wodnych na całym świecie. Z okazji Światowego Dnia Wody, zorganizowaliśmy w naszej bibliotece w dniach 6 i 9 marca 2020 roku, zajęcia edukacyjne dla dzieci z pobliskich przedszkoli.

 

Naszym celem, było uświadomienie przedszkolakom, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą uszczuplenie jej zasobów. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, iż woda jest niezbędna do życia zarówno ludziom, zwierzętom jak i roślinom. Dlatego należy gospodarować nią w sposób niezwykle ekonomiczny. Ustaliliśmy, że nawet kilka kropelek, może uratować niejedną istotę przed śmiercią w wyniku odwodnienia. Jest to bardzo ważne, by wszystkie żywe  organizmy, miały dostarczaną zawsze odpowiednią jej ilość.

 

W ramach zabaw animacyjnych, bawiliśmy się w zabawę ruchowo-naśladowczą „Płynie woda”, „Strumień wody”, „Pląs kropelek wody”. Inscenizowaliśmy  wiersz pt. „Woda”. Na zakończenie spotkania rozwiązywaliśmy quizy  na poruszany temat, dowiedzieliśmy się również, jak nazywa się osoba zajmująca się ochroną przyrody, w tym właśnie zasobów wodnych.  Dzieci w nagrodę za zaangażowanie i sporą wiedzę na temat wody i jej ochrony, otrzymały odznakę „Obrońca przyrody”.

 

Mamy nadzieję, iż nasze zajęcia przyczynią się do głębszego uświadomienia dzieci w temacie ekologii, uwrażliwią ich na krzywdę wyrządzaną przez człowieka całej przyrodzie.

Barbara Ślęzak

 

-------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: