Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558488 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2020 roku

Powody, dla których nie wolno marnować wody - relacja z Bajkowego Klubu Malucha – Filia 4

11-03-2020

Powody, dla których nie wolno marnować wody

- relacja z Bajkowego Klubu Malucha – Filia 4

 

 

WODA – to cenny dar natury, który stanowi podstawę dla  życia wszystkich stworzeń na naszej planecie. Powinna być ona pod szczególną ochroną ekologów, a każdy może przyczynić się do jej oszczędzania we własnym zakresie. Dlatego też, ten jakże ważny temat,  poruszyliśmy na spotkaniu Bajkowego Klubu Malucha 5 marca 2020 roku.

 

Problem ochrony przyrody a zwłaszcza oszczędzania wody, bardzo trafnie przedstawiła nam za pomocą wierszowanego tekstu autorka Hania Buch – „Orka w wannie”. Pozycja ta niesie ogromny ładunek dydaktyczno-wychowawczy. Opowiada o tym, jak ogromne zwierzę, które żyje na wolności, nagle znajduje się w malutkiej łazience, mieszkańcy bloku próbują na różne sposoby uwolnić ją, ale okazuje się, iż ona nie chce. A dlaczego, o tym dowiaduje się malutka Ala. Okazuje się, że gdy dorośli opuszczają bezsilnie ręce – małe dziecko potrafi przyjść im z pomocą i zadać orce właściwe pytanie. Jak się zakończyła cała historia, aby się przekonać trzeba sięgnąć do książeczki.

 

Nasi mali klubowicze z niesłabnącym zainteresowaniem śledzili losy orki, dopingowali małą Alę, aby podjęła próbę i pomogła wydostać się jej z ciasnej wanny. Dzieci miały niesamowite pomysły na oswobodzenie zwierzęcia, a także na sposoby oszczędzania wody. Był to przecież kluczowy temat naszych zajęć.

 

Aby unaocznić dzieciom problematykę utworu, przystąpiliśmy do zabaw animacyjno-literackich: Pląs kropelek wody, Obrońcy wody, Płynie woda czy Strumień wody. Dzieciaki ochoczo bawiły się, zamieniając na chwilkę w kropelki wody, inscenizowały wierszyk o krystalicznej wodzie, lodzie i bałwankach.

 

Na zakończenie spotkania Bajkowego Klubu Malucha, dzieci wykonały z pomocą rodziców sylwetkę kolorowej rybki, z której były bardzo dumne.

 

Mamy nadzieję, że książeczka „Orka w wannie”, która kładzie duży nacisk na ekologię i ochronę przyrody, działa na wyobraźnię młodego czytelnika i uczy go dbania o środowisko naturalne. Takie nawyki należy wyrabiać u dzieci od najmłodszych lat.

 

Wszystkim klubowiczom dziękujemy za przybycie do naszej biblioteki i zapraszamy serdecznie na kwietniowe spotkanie Bajkowego Klubu Malucha.

Barbara Ślęzak

-------------------------------------------------

GALERIA 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: