Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558418 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2020 roku

Dzień Dinozaura – relacja z Filii nr 4

27-02-2020

 Dzień Dinozaura – relacja z Filii nr 4

 

Czy Dinozaury mają swoje święto? Okazuje się, że 26 lutego co roku obchodzony jest właśnie Dzień Dinozaura. Z tej to okazji do naszej biblioteki zaprosiliśmy na zajęcia edukacyjno-animacyjne dzieci z pobliskiego przedszkola.
 

W trakcie niezwykle intrygującego „spotkania” z tymi olbrzymimi, prehistorycznymi zwierzakami, przybliżyliśmy dzieciom ciekawostki o życiu dinozaurów, zaprezentowaliśmy różnorodne gatunki łącznie z ich oryginalnymi nazwami, omawialiśmy przyczyny wyginięcia tych wspaniałych gadów oraz zastanawialiśmy się, gdzie obecnie można zobaczyć sylwetę dinozaura. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w prelekcji, same wymieniały wiele nazw tych nieżyjących już od ponad 65 milionów lat zwierząt. Aby unaocznić im jak wyglądały poszczególne gatunki dinozaurów, zaprezentowaliśmy naszą bogatą ofertę publikacji z dziecięcej literatury popularno-naukowej. Przedszkolaki były zachwycone książeczkami, które dzięki pięknym ilustracjom, bardzo sugestywnie w prosty i zrozumiały  sposób przedstawiają świat tych niesamowitych gadów.


Nasze zajęcia miały charakter typowo edukacyjny, ale również nie zabrakło w nich elementów zabawy ruchowej: „Berek Dinozaur”, „Śmieszne zdania”, „Ile tu jest jaj?” czy „Łapa dinozaura”.


Na zakończenie dzieci ochoczo wykonały figurkę przestrzenną dinozaura, co sprawiło im wiele radości.


Mamy nadzieję, że nasze biblioteczne zajęcia przybliżyły dzieciom w pewnym stopniu świat tych prehistorycznych,  wymarłych już dawno zwierząt i zachęciły do odbycia wirtualnej podróży z książką.

Barbara Ślęzak

---------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: