Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18529561 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2020 roku

O zachowaniu Kruka Skarpetki – relacja z Filii nr 4

24-02-2020

 

O zachowaniu Kruka Skarpetki – relacja z Filii nr 4

 

W czwartek 20 lutego 2020 r. gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z pobliskiego przedszkola. Tematykę naszych zajęć stanowiły ogólnie funkcjonujące w każdej społeczności zasady savoir-vivru.
 

Aby przybliżyć dzieciom owe reguły i normy zachowania, posłużyliśmy się książeczką autorstwa Nele Moost i Annet Rudolph – „Co wolno, a czego nie wolno, czyli małego kruka grzeczności nauka”. Opowiada ona w sposób bardzo humorystyczny, o niewłaściwym zachowaniu  niesfornego Kruka Skarpetki, który w końcu zrozumie, co wolno, a czego nie wolno robić, by uzyskać miano grzecznego.


Dzieci chętni wzięły udział w  rozmowie na temat zachowania głównego bohatera, analizowały jego przemianę od łobuzerskiego kruka do bardzo uprzejmego i grzecznego, który dzięki tej poprawie, otrzymuje wspaniałą nagrodę. Również wszyscy uczestnicy spotkania przyznali rację, iż warto przestrzegać zasad savoir vivru, gdyż wówczas jest nam łatwiej żyć i funkcjonować w grupie.


W ramach zajęć animacyjno-literackich dzieci bawiły się w „Lustro prawdę Ci powie”, oraz zabawę ruchową „Proszę, dziękuję, przepraszam”.  


Na zakończenie zajęć, dzieci pokolorowały według własnej inwencji twórczej sylwetę kruka i jego skarpetki, a w nagrodę za używanie czarodziejskich słów otrzymały symboliczne kluczyki – Odznakę Dżentelmena.


Nasze spotkanie w bibliotece miało charakter edukacyjno-wychowawczy i po raz kolejny udowodniło nam, iż na naukę zasad prawidłowego zachowania nigdy nie jest za późno, w myśl przysłowia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Barbara Ślęzak

-------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: