Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18546583 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

Świątecznie, bajkowo, mikołajkowo… - relacja z Filii nr 4

13-12-2019

Świątecznie, bajkowo, mikołajkowo… - relacja z Filii nr 4

 

Mikołaj - to niezwykle magiczna postać, przyciągająca do siebie wszystkich, którzy lubią prezenty, nie tylko najmłodszych. Jak co roku 6 grudnia z utęsknieniem wypatrujemy jego przybycia, mamy zawsze nadzieję, iż swoim zachowaniem zasłużyliśmy na jego wizytę i zostaniemy sowicie obdarowani. Z okazji jego Święta, 9 grudnia 2019 roku, zorganizowaliśmy w naszej bibliotece zajęcia dla przedszkolaków, aby unaocznić im sylwetkę ich ulubieńca.

Święty Mikołaj jest bohaterem przepięknie ilustrowanych bajeczek, które licznie zaprezentowaliśmy dzieciom w trakcie spotkania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań o Mikołaju i jego pracy na podstawie książęczek: „Wyjątkowy prezent dla Mikołaja” – C. Jacobs, A. Jatkowskiej,  „Opowiadania pod choinkę” czy „Bajki z kraju Mikołajów” A. Sójki.


W trakcie zajęć bawiliśmy się w mikołajki, zgaduj - zgadule, kalambury, rozwiązywaliśmy quizy na temat sylwetki Świętego Mikołaja oraz krzyżówki tematycznie związane z bohaterem  zajęć. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w opowieści o przybyciu do nich  mile wyczekiwanego gościa, zdradziły nam jakie dostały w tym roku najbardziej oczekiwane prezenty. Ale najważniejsze, że  wspólnie doszliśmy do wniosku, iż Mikołaj również czeka na podarunki od dzieci. I są to niewymierne dary, które same w sobie maja cudowną moc. Bo któż z nas nie chciałby tak jak dziecko, wyruszyć do niezwykłej, zaczarowanej krainy Mikołajów i poczuć choć przez chwilę tę magiczną aurę?  


Zajęcia nasze dobiegały końca, a dzieci z piosenką na ustach niechętnie rozstawały się z biblioteką, obiecując, iż z utęsknieniem będą oczekiwały Pierwszej Gwiazdki. Bo kto to wie, czy pod choinką nie będą czekały na nie kolejne prezenty?. Przecież każdy uwielbia je dostawać, ale jeszcze większą radość sprawia obdarowanie nimi drugiej osoby. Tym miłym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie, które sprawiło dzieciom wiele radości.


Barbara Ślęzak

 

--------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: