MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2019

Świątecznie, bajkowo, mikołajkowo… - relacja z Filii nr 4

13-12-2019

Świątecznie, bajkowo, mikołajkowo… - relacja z Filii nr 4

Mikołaj - to niezwykle magiczna postać, przyciągająca do siebie wszystkich, którzy lubią prezenty, nie tylko najmłodszych. Jak co roku 6 grudnia z utęsknieniem wypatrujemy jego przybycia, mamy zawsze nadzieję, iż swoim zachowaniem zasłużyliśmy na jego wizytę i zostaniemy sowicie obdarowani. Z okazji jego Święta, 9 grudnia 2019 roku, zorganizowaliśmy w naszej bibliotece zajęcia dla przedszkolaków, aby unaocznić im sylwetkę ich ulubieńca.

Święty Mikołaj jest bohaterem przepięknie ilustrowanych bajeczek, które licznie zaprezentowaliśmy dzieciom w trakcie spotkania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań o Mikołaju i jego pracy na podstawie książęczek: „Wyjątkowy prezent dla Mikołaja” – C. Jacobs, A. Jatkowskiej,  „Opowiadania pod choinkę” czy „Bajki z kraju Mikołajów” A. Sójki.

W trakcie zajęć bawiliśmy się w mikołajki, zgaduj - zgadule, kalambury, rozwiązywaliśmy quizy na temat sylwetki Świętego Mikołaja oraz krzyżówki tematycznie związane z bohaterem  zajęć. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w opowieści o przybyciu do nich  mile wyczekiwanego gościa, zdradziły nam jakie dostały w tym roku najbardziej oczekiwane prezenty. Ale najważniejsze, że  wspólnie doszliśmy do wniosku, iż Mikołaj również czeka na podarunki od dzieci. I są to niewymierne dary, które same w sobie maja cudowną moc. Bo któż z nas nie chciałby tak jak dziecko, wyruszyć do niezwykłej, zaczarowanej krainy Mikołajów i poczuć choć przez chwilę tę magiczną aurę?

Zajęcia nasze dobiegały końca, a dzieci z piosenką na ustach niechętnie rozstawały się z biblioteką, obiecując, iż z utęsknieniem będą oczekiwały Pierwszej Gwiazdki. Bo kto to wie, czy pod choinką nie będą czekały na nie kolejne prezenty?. Przecież każdy uwielbia je dostawać, ale jeszcze większą radość sprawia obdarowanie nimi drugiej osoby. Tym miłym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie, które sprawiło dzieciom wiele radości.

Barbara Ślęzak

--------------------------------------------------------------------------------