Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18546805 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

Mia + Ben = przyjaźń – relacja ze spotkania Bajkowego Klubu Malucha – Filia nr 4

09-12-2019

Mia + Ben = przyjaźń
– relacja ze spotkania Bajkowego Klubu Malucha – Filia nr 4


Temat przyjaźni jest tematem niezwykle często poruszanym w literaturze dla dzieci i młodzieży, bowiem przyjaźń jako wartość, we współczesnym świecie, ma ogromne znaczenie. Dlatego też, temat ten stanowił kanwę grudniowego spotkania Bajkowego Klubu Malucha, które odbyło się w naszej bibliotece, w czwartkowy wieczór 5 grudnia 2019 r. 


Czy może istnieć prawdziwa przyjaźń między małymi dziećmi, czy mimo ogromnych odległości potrafią ją utrzymać? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w książeczce pt. "Papierowe samoloty” autorstwa Jima Helmore i Richarda Jonesa. Najmłodsi klubowicze z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o dwojgu przyjaciołach – Mii i Benie, którzy mieszkając obok siebie, żeglując, huśtając się i śpiewając, najbardziej na świecie uwielbiali tworzyć papierowe samoloty. Lecz ich dziecięce plany krzyżuje niespodziewana wiadomość. Okazuje się, że ich przyjaźń będzie wystawiona na wielką próbę. Czy uda im się pozostać nadal przyjaciółmi? Na to pytanie staraliśmy się sami znaleźć odpowiedź, a  nasi mali klubowicze potrafili niezwykle trafnie i dojrzale formułować swoje przemyślenia.


Dzieci po wysłuchaniu przepięknie opowiedzianej historii, z wielką radością, ochoczo wzięły udział w proponowanych im licznych zabawach animacyjno-literackich. Bawiliśmy się w „Latające samoloty”, „Samoloty startują”, inscenizowaliśmy wiersz M. Berowskiej – „Kto najszybszy? Kto najważniejszy?”. Po tej sporej dawce ruchu, dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do wykonania własnego latającego samolociku, który szybował po naszym bibliotecznym niebie. Na zakończenie spotkania, rozwiązaliśmy wspólnie quiz pt. „Co można zabrać ze sobą na pokład samolotu?”. Okazało się, że dzieci miały bardzo różne pomysły na rozwiązanie tego samego tematu.


Nasze kolejne spotkanie Bajkowego Klubu Malucha utwierdziło nas w przekonaniu, iż dzieci bardzo chętnie lubią przebywać w bibliotece, biorąc udział w zajęciach. A piękna historia Mii i Bena o ich niezwykłej przyjaźni, która przetrwała nawet największe przeciwności losu, uświadomiła dzieciom, że zawsze warto walczyć o prawdziwego przyjaciela.


Na kolejne spotkanie Bajkowego Klubu Malucha serdecznie zapraszamy w nowym 2020 roku.


Barbara Ślęzak


------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: