Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18546873 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

Misiowe bajanie - Dzień Pluszowego misia - relacja z Filii nr 4

06-12-2019

Misiowe bajanie - Dzień Pluszowego misia - relacja z Filii nr 4

 

Święto Pluszowego Misia jest jednym z najmilszych świąt obchodzonych corocznie 25 listopada, w którym zarówno mali jak i duzi z wielką przyjemnością przytulają się do swoich uroczych maskotek. Któż z nas nie posiadał w dzieciństwie maskotki o imieniu MIŚ? Jestem przekonana, że każdy z nas. Jest to bowiem najpopularniejsza zabawka, kojarzona z beztroskim dzieciństwem.

Z okazji święta wszystkich misiów, nasza biblioteka zorganizowała w dniach 25 i 27 listopada i 4 grudnia 2019 spotkania dla dzieci z nauczania przedszkolnego i klasy szkoły podstawowej.

Nasz bohater MIŚ przywitał wszystkich uśmiechem i pomachał swoją łapką. Dzieci z okrzykami nieposkromionej radości przytulały się do maskotki, okazując tym samym entuzjazm na jej widok. Duży czy mały, bury czy kolorowy, puszysty czy mniej włochaty, z kokardką czy w czerwonym kubraczku? - to nie ma większego znaczenia, ważne, że w ogóle jest.

Spotkanie z dziećmi rozpoczęliśmy przytuleniem się do naszej bibliotecznej maskotki – Misia. Dzieci ochoczo opowiadały o swoich przeżyciach związanych z misiami: są one dla nich kuplami do zabawy, przyjaciółmi, którym można powierzyć najskrytsze sekrety, kompanami w podróży, przytulankami na dobranoc.

Niezmiernie ciepłe słowa na temat bohatera naszego spotkania, wprowadziły bardzo pogodny nastrój, dzieci z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem brały udział w zgaduj-zgadulach, układaniu puzzli, odgadywały postacie misiów z licznych dobranocek i filmów dla dzieci, rozwiązywały quiz o życiu i zwyczajach niedźwiedzi występujących w przyrodzie. Jak na prawdziwe święto przystało, naszemu bohaterowi wszystkie dzieci zadeklamowały uroczyście życzenia urodzinowe.

 Na zakończenie spotkania śpiewając znaną wszystkim piosenkę pt. „Pluszowy miś”, dzieciaki ukołysały naszą maskotkę do snu za pomocą chusty Klanza.

Spotkania te uświadomiły nam, jak olbrzymie znaczenie mają dla dzieci ich misiowe maskotki. Bowiem ich obecność, daje najmłodszym tak cenne poczucie bezpieczeństwa, i nie wyobrażają sobie świata bez tych uroczych, łagodnych i ciepłych przytulanek.

Barbara Ślęzak

------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: