MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2019

Misiowe bajanie - Dzień Pluszowego misia - relacja z Filii nr 4

06-12-2019

Misiowe bajanie - Dzień Pluszowego misia - relacja z Filii nr 4

Święto Pluszowego Misia jest jednym z najmilszych świąt obchodzonych corocznie 25 listopada, w którym zarówno mali jak i duzi z wielką przyjemnością przytulają się do swoich uroczych maskotek. Któż z nas nie posiadał w dzieciństwie maskotki o imieniu MIŚ? Jestem przekonana, że każdy z nas. Jest to bowiem najpopularniejsza zabawka, kojarzona z beztroskim dzieciństwem.

Z okazji święta wszystkich misiów, nasza biblioteka zorganizowała w dniach 25 i 27 listopada i 4 grudnia 2019 spotkania dla dzieci z nauczania przedszkolnego i klasy szkoły podstawowej.

Nasz bohater MIŚ przywitał wszystkich uśmiechem i pomachał swoją łapką. Dzieci z okrzykami nieposkromionej radości przytulały się do maskotki, okazując tym samym entuzjazm na jej widok. Duży czy mały, bury czy kolorowy, puszysty czy mniej włochaty, z kokardką czy w czerwonym kubraczku? - to nie ma większego znaczenia, ważne, że w ogóle jest.

Spotkanie z dziećmi rozpoczęliśmy przytuleniem się do naszej bibliotecznej maskotki – Misia. Dzieci ochoczo opowiadały o swoich przeżyciach związanych z misiami: są one dla nich kuplami do zabawy, przyjaciółmi, którym można powierzyć najskrytsze sekrety, kompanami w podróży, przytulankami na dobranoc.

Niezmiernie ciepłe słowa na temat bohatera naszego spotkania, wprowadziły bardzo pogodny nastrój, dzieci z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem brały udział w zgaduj-zgadulach, układaniu puzzli, odgadywały postacie misiów z licznych dobranocek i filmów dla dzieci, rozwiązywały quiz o życiu i zwyczajach niedźwiedzi występujących w przyrodzie. Jak na prawdziwe święto przystało, naszemu bohaterowi wszystkie dzieci zadeklamowały uroczyście życzenia urodzinowe.

Na zakończenie spotkania śpiewając znaną wszystkim piosenkę pt. „Pluszowy miś”, dzieciaki ukołysały naszą maskotkę do snu za pomocą chusty Klanza.

Spotkania te uświadomiły nam, jak olbrzymie znaczenie mają dla dzieci ich misiowe maskotki. Bowiem ich obecność, daje najmłodszym tak cenne poczucie bezpieczeństwa, i nie wyobrażają sobie świata bez tych uroczych, łagodnych i ciepłych przytulanek.

Barbara Ślęzak

------------------------------------------------------------------