Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18546729 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2018

Świątecznie, mikołajkowo…– cykl spotkań w Filii 4 - relacja

21-12-2018

 

Świątecznie, mikołajkowo…– cykl spotkań w Filii 4

 

W wielkim oczekiwaniu na Mikołaja oraz Święta Bożego Narodzenia towarzyszyli nam bajkowi bohaterowie, serdecznie zapraszając do biblioteki dzieci z pobliskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. W dniach 7,12,13,14,15 i 18 grudnia 2018 r., odbyły się cykliczne świąteczne spotkania, które przybliżyły dzieciom magię tych niezwykłych Świąt.

Corocznie spotykamy się z dziećmi, aby w ten uroczy temat Świąt Bożego Narodzenia oraz Świętego Mikołaja wprowadzić uczestników naszych spotkań i wraz z nimi przeżyć ogromną radość z oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.

Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły bohatera naszego spotkania, którego święto obchodzone jest tradycyjnie w Polsce 6 grudnia, opowiadały też, w jaki sposób przygotowują się do przyjścia Świętego Mikołaja oraz jakie zasady poprzedzają otrzymanie prezentów. Wspólnie bawiliśmy się wraz z Mikołajem w „zaczarowany worek prezentów”, rozwiązywaliśmy świąteczne zagadki, quizy oraz kalambury, układaliśmy listy, aby na koniec przekonać się o szczodrości naszego Gwiazdora.

Bez Mikołaja nie ma prezentów, a bez pierwszej gwiazdki nie ma Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też, aby dzieciom przybliżyć ten piękny temat, opowiadaliśmy wspólnie o tradycjach bożonarodzeniowych : choince, wieczerzy wigilijnej, opłatku, życzeniach, kolędach, pasterce, okazywaniu sobie radości, miłości oraz wzajemnym szacunku dla siebie i rodzinnych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Dzieci wprowadzone w podniosły nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, przeżywając wraz z bohaterami naszych książeczek świąteczną magię, uświadomiły sobie że :

„To właśnie tego wieczoru,

Od bardzo wielu wieków,

Pod dachem tkliwej kolędy,

Bóg rodzi się w człowieku”

         (Emilia Waśniowska)

Barbara Ślęzak

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: