Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18546624 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2017

Zaczarowana choinka - relacja z Filii nr 4

18-12-2017

 Zaczarowana choinka - relacja z Filii nr 4
 

Późnym, czwartkowym popołudniem 14 grudnia 2017 r. spotkali się mali sympatycy Bajkowego Klubu Malucha. Zbliża się bowiem okres Świąt Bożego Narodzenia i z tej okazji zaprosiliśmy dzieci, aby wspólnie przypomnieć sobie świąteczne tradycje.


Jedną z ważniejszych, szczególnie ulubionych przez naszych najmłodszych milusińskich jest tradycja ubierania drzewka bożonarodzeniowego, z którą wiąże się nierozłącznie obdarowywanie prezentami.


Wstępem do naszej zabawy była książeczka autorstwa Doroty Skwark – „Gwiazdkowe opowieści”. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały opowieści gwiazdeczki o zielonej choince z lasu, o której marzył bohater opowiadania - Darek. Chłopczyk nie miał choinki, a tak bardzo marzył o żywym drzewku. To marzenie spełniła mu właśnie gwiazdka. Dzięki temu dzieciaczki uświadomiły sobie, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to zawsze prędzej czy później to się spełni.


Aby czar naszej opowieści nie prysł, szybko przystąpiliśmy do ubierania choineczki, która w okamgnieniu przeobraziła się w piękną, udekorowaną różnorodnymi ozdobami „księżniczkę”. Dziewczynki radośnie tańcząc, śpiewały swoje ulubione dziecięce kolędy i pastorałki.


W tak radosnym nastroju wykonaliśmy nasze świąteczne dekoracje, które powiesimy na domowej choince, a któż wie, czy marzenia i pragnienia, o których tak bardzo myślimy, spełnią się, kiedy spadnie pierwsza gwiazdka w wigilijny wieczór.

Barbara Ślęzak

--------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: