Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2017

Zaczarowana choinka - relacja z Filii nr 4

18-12-2017

Zaczarowana choinka - relacja z Filii nr 4

Późnym, czwartkowym popołudniem 14 grudnia 2017 r. spotkali się mali sympatycy Bajkowego Klubu Malucha. Zbliża się bowiem okres Świąt Bożego Narodzenia i z tej okazji zaprosiliśmy dzieci, aby wspólnie przypomnieć sobie świąteczne tradycje.

Jedną z ważniejszych, szczególnie ulubionych przez naszych najmłodszych milusińskich jest tradycja ubierania drzewka bożonarodzeniowego, z którą wiąże się nierozłącznie obdarowywanie prezentami.

Wstępem do naszej zabawy była książeczka autorstwa Doroty Skwark – „Gwiazdkowe opowieści”. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały opowieści gwiazdeczki o zielonej choince z lasu, o której marzył bohater opowiadania - Darek. Chłopczyk nie miał choinki, a tak bardzo marzył o żywym drzewku. To marzenie spełniła mu właśnie gwiazdka. Dzięki temu dzieciaczki uświadomiły sobie, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to zawsze prędzej czy później to się spełni.

Aby czar naszej opowieści nie prysł, szybko przystąpiliśmy do ubierania choineczki, która w okamgnieniu przeobraziła się w piękną, udekorowaną różnorodnymi ozdobami „księżniczkę”. Dziewczynki radośnie tańcząc, śpiewały swoje ulubione dziecięce kolędy i pastorałki.

W tak radosnym nastroju wykonaliśmy nasze świąteczne dekoracje, które powiesimy na domowej choince, a któż wie, czy marzenia i pragnienia, o których tak bardzo myślimy, spełnią się, kiedy spadnie pierwsza gwiazdka w wigilijny wieczór.

Barbara Ślęzak

--------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.