Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18546814 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia - relacja z Filii nr 4

30-11-2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia -
relacja z Filii nr 4

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jak co roku 25 listopada, był okazją do odwiedzin w naszej Filii w dniach 20.11, 24.11 i 30.11.2017 r. dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 18 i 22 oraz dzieci z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie.
 

MIŚ – jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Biały, brunatny, kolorowy, mały, duży, milutki, z klapniętym uszkiem czy łapką, z serduszkiem czy kokardką, w kubraczku czy bez – jego wygląd nie jest istotny. Bowiem jest  on najbardziej sympatyczną Przytulanką kojarzoną z beztroskim czasem naszego dzieciństwa.


Pluszowy Miś stał się uroczym bohaterem naszych zajęć. Dzieci ochoczo wymieniały znane im  postacie bajkowe jak  i filmowe misiów : Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Troskliwe Misie czy Gumisie. Jednogłośnie stwierdziły, że nie wyobrażają sobie świata bez tego uroczego, łagodnego zwierzątka w każdej postaci.


Na hasło: „Misie pięknie się kłaniają, witają i do zabawy zapraszają” dzieci z wielkim aplauzem wstąpiły do krainy Pluszowego Misia. Bawiliśmy się, m.in. do utworów wierszowanych: „Misie dwa, Misie dwa”, „Niedźwiadek”, czy „Misie i miód”. Nasi milusińscy poruszali się zgrabnie w rytm melodii, kołysząc się, głaszcząc i przytulając tak jak  książkowi bohaterowie.


Prócz zabawy nie zabrakło również w bibliotece prezentacji najpopularniejszych publikacji  tematycznie związanych z bohaterem naszego spotkania - Pluszowym Misiem. Dzieci rozwiązywały także wiele bajkowych krzyżówek oraz quizów przyrodniczych, które przybliżyły im sylwetkę naszego pupila.    
 

W myśl słów „Nie obejdzie się bez Misia, który święto ma swe dzisiaj” (aut. Maria Czerkawska), wszyscy uświadomiliśmy sobie, że ta zabawka z dzieciństwa to często nasz jedyny kumpel do zabawy, nieodłączny kompan w podróży, lekarstwo na nocne koszmary a przede wszystkim Przyjaciel, któremu można zaufać, i który nas nigdy nie zawiedzie.

Barbara Ślęzak


  ---------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: