MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia - relacja z Filii nr 4

30-11-2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia -
relacja z Filii nr 4

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jak co roku 25 listopada, był okazją do odwiedzin w naszej Filii w dniach 20.11, 24.11 i 30.11.2017 r. dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 18 i 22 oraz dzieci z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie.

MIŚ – jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Biały, brunatny, kolorowy, mały, duży, milutki, z klapniętym uszkiem czy łapką, z serduszkiem czy kokardką, w kubraczku czy bez – jego wygląd nie jest istotny. Bowiem jest  on najbardziej sympatyczną Przytulanką kojarzoną z beztroskim czasem naszego dzieciństwa.

Pluszowy Miś stał się uroczym bohaterem naszych zajęć. Dzieci ochoczo wymieniały znane im  postacie bajkowe jak  i filmowe misiów : Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Troskliwe Misie czy Gumisie. Jednogłośnie stwierdziły, że nie wyobrażają sobie świata bez tego uroczego, łagodnego zwierzątka w każdej postaci.

Na hasło: „Misie pięknie się kłaniają, witają i do zabawy zapraszają” dzieci z wielkim aplauzem wstąpiły do krainy Pluszowego Misia. Bawiliśmy się, m.in. do utworów wierszowanych: „Misie dwa, Misie dwa”, „Niedźwiadek”, czy „Misie i miód”. Nasi milusińscy poruszali się zgrabnie w rytm melodii, kołysząc się, głaszcząc i przytulając tak jak  książkowi bohaterowie.

Prócz zabawy nie zabrakło również w bibliotece prezentacji najpopularniejszych publikacji  tematycznie związanych z bohaterem naszego spotkania - Pluszowym Misiem. Dzieci rozwiązywały także wiele bajkowych krzyżówek oraz quizów przyrodniczych, które przybliżyły im sylwetkę naszego pupila.

W myśl słów „Nie obejdzie się bez Misia, który święto ma swe dzisiaj” (aut. Maria Czerkawska), wszyscy uświadomiliśmy sobie, że ta zabawka z dzieciństwa to często nasz jedyny kumpel do zabawy, nieodłączny kompan w podróży, lekarstwo na nocne koszmary a przede wszystkim Przyjaciel, któremu można zaufać, i który nas nigdy nie zawiedzie.

Barbara Ślęzak

---------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.