Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561878 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2017

Nasz Przyjaciel Miś - relacja z Filii nr 4

24-11-2017

Nasz Przyjaciel Miś -
relacja z Filii nr 4

 

W chłodny, listopadowy wieczór 23.11.2017 roku, nasza biblioteka rozbrzmiewała gromkim śmiechem najmłodszych czytelników, na widok ogromnego, pluszowego misia, który zagościł u nas. Spotkanie Bajkowego Klubu Maluchu poświęcone było właśnie obchodom Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nasz bohater przywitał wszystkich uczestników ciepłym, serdecznym uśmiechem, którym promieniał przez cały czas trwania spotkania.
 

W trakcie uroczystych zajęć, najmłodsi czytelnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o rodzinie niedźwiadków na podstawie bajeczki  pt. „Wszystkich was kocham najbardziej” - autorstwa Sama McBratney. Ta urocza książeczka, to słodka opowieść o rodzinie misiów, w której wszystkie dzieci kochane są tak samo mocno, mimo że tak bardzo różnią się między sobą. Uświadomiła ona dzieciom, że uczucia są bardzo ważnym elementem w ich rozwoju, jak również to, że rodzice kochają je tak samo gorąco jak pozostałe rodzeństwo.
 

Po tej uczcie słownej, bohater wieczoru – Pluszowy Miś, zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Śpiewom, pląsom, recytacjom wierszy jak i rozwiązywaniu „misiowych zagadek” zdawało się nie być końca. Dzieci wśród  okrzyków  radości i śmiechów, przytulały się do swoich maskotek, podrzucały je do góry, wymieniały się wzajemnie w trakcie zabaw. Wszyscy  uczestnicy zajęć zmęczeni, ale „pozytywnie zakręceni”,  z entuzjazmem przystąpili  do tworzenia sylwetki misia z gotowych elementów i przyozdabiania go w dowolny sposób.  


Punktem kulminacyjnym naszego świętowania z Pluszowym Misiem,  było oczywiście obdarowanie milusińskich słodkościami, „płynącymi” jak miodek, prosto z serduszka misiaczka. Każde dziecko rozbawione, uśmiechnięte i zadowolone z uczestnictwa w zajęciach, wzięło pod paszkę swoje przytulanki, obiecując, iż będzie o nie dbać tak, aby w przyszłym roku  przybyć  na kolejne urodziny Pluszowego Misia w naszym Bajkowym Klubie Malucha.
 

Barbara Ślęzak

---------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: