Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859429 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2017

Bajkowa zima – spotkania w Filii nr 4 – relacja

10-02-2017

Bajkowa zima –

spotkania – Filia nr 4

 

 

W bardzo mroźne styczniowe i lutowe poranki w dniach 9, 11-13 stycznia 1 i 2 lutego 2017 r. gościliśmy dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 18, 20 i 22 w Rzeszowie. Tematem naszych spotkań była aktualna pora roku, czyli zima.

 

Otóż zima jest niekwestionowaną porą ujmującą wszystkich swoim niepowtarzalnym urokiem: bielą śniegowego puchu, wzorzystymi obrazami na szybach, czy też urokliwymi leśnymi pejzażami.

 

Przedszkolaki wprowadzone w zimowy temat opowiadaniem „Mróz na szybie”, autorstwa Włodzimierza Dulemby, ochoczo wymieniały swoje spostrzeżenia na temat zimy: jakie są jej symptomy, czym się charakteryzuje, co ją wyróżnia spośród innych pór, jakie sporty zimowe możemy uprawiać wykorzystując śnieg i lód oraz komu należy pomagać, aby przetrwał zimę.

 

Bawiąc się w „Białą Zgaduj-Zgadulę”, zimowe kalambury czy łapanie śnieżynek do celu przedszkolaki uświadomiły sobie, jak bardzo charakterystyczna jest zima jako pora roku. Przynosi ona bowiem cudowną magię świąt, jest czasem wyjazdów na zimowe ferie, żegna Stary i wita Nowy Rok, a przez całe trzy miesiące udowadnia nam, iż bez niej cały rok nie byłby tak radosny i urokliwy.

 

Aby zachęcić dzieci do lektury, na zakończenie naszego spotkania, przedszkolaki zapoznały się z biblioteczną ofertą książkową o tematyce zimowej, przyciągającą wyjątkową szatą graficzną.

 

Barbara Ślęzak

 

 -------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

 
GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: