Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859319 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2017

Ferie z książką w Filii nr 4 – relacja

01-02-2017

Ferie z książką – Filia nr 4

 

Na czas ferii zimowych w dniach od 16 do 30 stycznia 2017 r. Filia nr 4 zaproponowała najmłodszym czytelnikom ciekawy program obejmujący szereg zabaw z książką, zimowych konkursów, rywalizacji sportowych i zajęć plastycznych. Od wtorku do piątku każdego tygodnia gościliśmy grupę dzieci w wieku do 13 lat.

 

Na początek ferii w bibliotece zapoznano dzieci z technikami origami i kirigami. Powstało wiele ciekawych prac. Papierowe inspiracje to: żabki, biedronki, motylki, rybki, pieski, króliczki oraz pajacyki i aniołki.

 

Wśród zajęć cieszących się szczególnym zainteresowaniem był „Zimowy pokaz mody” poprzedzony własnym projektem i pomysłem na wykonanie stroju z dostępnego materiału w barwach zimy. Każda z grup wyznaczyła głównego projektanta oraz modelkę lub modela reprezentujących grupę w pokazie mody.

 

Nowatorskimi zajęciami była praca w grupach nad własną, oryginalną i niepowtarzalną grą planszową. Zadaniem uczestników było rozrysowanie planszy, wykonanie pionków, kostki do gry oraz ustalenie i zapisanie zasad gry. W kolejnym dniu wszystkie gry: „Naklejkowe szaleństwo”, „Dookoła świata” i „Marchewkowe szalone pole” zostały przetestowane i nagrodzone.

 

Na feriach odbyły się również zajęcia na temat zagadkowego dla nas Kosmosu. Nie zabrakło w tym czasie miłośników kosmicznych wędrówek z książką. Uczestnicy przemierzali cały układ słoneczny, tworzyli mapę nieba, maski kosmonauty. Zaproponowano wiele zabaw intelektualnych, m.in.: „Podniebna podróż”, „Słońce czy planeta” oraz zajęć plastycznych. Na zakończenie dzieci otrzymały Odznakę Małego Kosmonauty i małe upominki.

 

W ostatnim dniu zaproponowano gry towarzyskie, zabawy animacyjne, a wśród nich: „Kim jestem?”, „Łańcuch słów”, „Pomidor”, „Słowny ekspress”.

 

Tegoroczne „Ferie z książką” cieszyły się dużym zainteresowaniem, dostarczyły wielu pozytywnych emocji, uczyły zdrowej rywalizacji oraz bycia razem w grupie.

 

Danuta Hulek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

 

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: