Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859501 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2017

Zimowa kołysanka w Filii nr 4 – relacja

25-01-2017

Zimowa kołysanka – Filia nr 4

 

W mroźne popołudnie 19 stycznia 2016 r. w Filii nr 4 WiMBP w Rzeszowie spotkali się sympatycy Bajkowego Klubu Malucha, by posłuchać magicznej opowieści o skrzacie, niewidzialnym nocnym pomocniku.

 

Książeczka „Skrzat nie śpi” Astrid Lindgren jest parafrazą starego szwedzkiego wiersza autorstwa Viktora Rydberga. Pokazuje pełną uroku prawdziwą, mroźną zimę, podczas której wiekowy skrzat, zamieszkujący na strychu pewnej starej zagrody, opuszcza nocą swoją kryjówkę i dogląda dobytku. Czuwa i sprawdza czy wszystko jest w porządku, dba o zwierzęta rozmawiając z nimi po skrzaciemu. Nie zapomina zajrzeć do pokoju śpiących dzieci i ich rodziców. Nie budzi ich jednak. Mimo to domownicy wiedzą, że tu był, bo pozostawił ślady malutkich stóp na śniegu. Bajkowy skrzat szanuje mieszkańców, nie wchodzi im w drogę, czuwa nad ich spokojnym snem, a gdy trzeba pomóc, robi to cichutko, by nikt inny się nie dowiedział.

 

Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania. Wzięły udział w „śnieżnej” zabawie skrzatów, pokonały labirynt z dobrym duszkiem oraz stworzyły wizerunek własnego skrzata.

 

Beata Terlicka

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

 

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: