Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

NIEROZŁĄCZNI PRZYJACIELE – poznajemy bajki Janoscha w Filii nr 4 – relacja

11-03-2016

Nierozłączni przyjaciele –

poznajemy bajki Janoscha –

Filia nr 4

85. rocznica urodzin znanego bajkopisarza – Janoscha /właśc. Horsta Eckerta/ stała się okazją do zaproszenia dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 20 i 22 w Rzeszowie /7 i 10 marca 2016 r./ na spotkanie edukacyjne dotyczące jego bogatej twórczości. Bajki Janoscha to niezwykle proste i zwyczajne utwory, które nie moralizują, ale uczą w prosty i zabawny sposób wartości, przydatnych w życiu każdego dziecka, tj.: przyjaźń, wzajemna pomoc czy koleżeńskość. Obecność przyjaciela sprawia, że czujemy się dobrze i jesteśmy bezpieczni w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Kanwą do naszych zajęć stały się więc popularne pozycje, tj.: „Tygryskowa szkoła” czy „Ach, jak cudowna jest Panama”, których bohaterami byli dwaj nierozłączni przyjaciele: Miś i Tygrysek. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach na podstawie książek Janoscha. Niezwykle sprawnie odbywało się czytanie i liczenie poszczególnych elementów występujących w scenariuszu. Przedszkolaki wykazały się dobrymi umiejętnościami z zakresu matematyki i przekonały się jak wspaniale można się uczyć poprzez dobrą zabawę. Ponadto, zapoznały się z bogatą twórczością popularnego bajkopisarza.

Barbara Ślęzak

_______________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.