Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

ZABAWA W KOLORY w Filii nr 4 – relacja

03-03-2016

ZABAWA W KOLORY –

Filia nr 4

1 lutego i 3 marca 2016 r. przybyły do naszej biblioteki dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 20 i 22 w Rzeszowie. Razem z prowadzącą bibliotekarką przeniosły się w niezwykłą krainę kolorów.

Zaproszeniem do niej były książeczki autorstwa, m.in.: Małgorzaty Strzałkowskiej – „Kolory”, Herve’ Tullet –„Naciśnij mnie” oraz Beaty Naklickiej – „Wiewiórka Prymulka poznaje kolory”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji na temat bogatej palety barw, ujętej w ciekawej wierszowanej formie. Wiadomości te były pretekstem do wspaniałej zabawy w rozpoznawanie kolorów otaczającego nas świata.

W „zgaduj-zgaduli” dzieci bardzo trafnie podawały propozycje i skojarzenia związane z nowopoznanymi kolorami. Dużą radość sprawiła im zabawa z chustą animacyjną, która miała na celu utrwalenie nazw poszczególnych barw. Na zakończenie spotkania przedszkolaki układały puzzle, wykazując się bardzo dobrą orientacją w odpowiednim doborze całej gamy kolorów.

Zajęcia te wykazały jak dzieci, poprzez poznanie wielu nowych barw, mogą rozwijać swoją wyobraźnię i inwencję twórczą oraz eksponować manualnie swoje zdolności artystyczne.

Barbara Ślęzak

--------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.