MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2016

Mikołajki w świecie bajki - uroczyste podsumowanie konkursu w Filii nr 4 - relacja

22-12-2016

Mikołajki w świecie bajki - uroczyste podsumowanie konkursu w Filii nr 4

19 grudnia 2016 r. w Filii nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 odbyło się uroczyste podsumowanie II. edycji konkursu literacko-plastycznego „Mikołajki w świecie bajki”. Na spotkanie w odświętnym nastroju przybyli mali artyści – laureaci wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami.

W gronie nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie wielu rzeszowskich szkół, przedszkoli i domów kultury:

Kategoria wiekowa: do 6.lat

I Nagrodę otrzymały
:

1. Wiktoria Grunt - SODK Nowe Miasto

2. Maja Lib - Przedszkole Publiczne nr 28

II Nagrodę otrzymały:

1. Ola Nowicka - SODK Nowe Miasto

2. Gabriela Bochnak - SODK Nowe Miasto

III Nagrodę otrzymały:

1.  Ewa Walat - SODK Nowe Miasto

2.  Kaja Mach - SODK Nowe Miasto

Wyróżnienia  otrzymali:

1.  Agnieszka Fryc – Przedszkole Publiczne nr 28
2 . Sebastian Wolak
3.  Martyna Szlęzak – Przedszkole Publiczne nr 12
4.  Miłosz Szwajdych – Przedszkole Publiczne nr 12
5.  Milena Kruk – Przedszkole Publiczne nr 19
6.  Bartłomiej Bijoś - Szkoła Podstawowa  nr 25
7.  Marta Płoskoń
8.  Adam Podgórski

Kategoria wiekowa 7-9 lat:

I Nagrodę otrzymały:

1. Maja Ciepły - Szkoła Podstawowa nr 2

2. Amelia Pukała

II Nagrodę otrzymały:

1. Natalia Jeż - SODK Nowe Miasto

2. Natalia Dąbrowska

III Nagrodę otrzymały:

1. Hanna Dołęga - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2

2. Agata  Szmuc – SODK Nowe Miasto

Wyróżnienia otrzymały:

1. Pola Styś - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2

2. Katarzyna Niedziałek - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2

3. Róża Berłowska - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2

4. Karolina Kałamarz.

Uroczysty moment wręczenia nagród i wyróżnień poprzedziło krótkie spotkanie z bajkowym Świętym Mikołajem. Nasi Goście zapoznali się z bogatą świąteczną ofertą biblioteki, wysłuchali krótkich opowieści o bohaterze naszego konkursu, uczestniczyli w zabawach literackich i animacyjnych.

W dalszej części uroczystości Barbara Chmura - Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie pogratulowała małym artystom talentu, zachęciła do rozwijania wyobraźni twórczej, podkreśliła ogromną rolę książki w życiu dziecka, podziękowała Rodzicom i Nauczycielom, którzy zainspirowali i zachęcili  najmłodszych do udziału w konkursie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie, doceniamy i szanujemy każdy wysiłek twórczy, gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym małym artystom i zapraszamy w przyszłym roku do udziału w kolejnej edycji konkursu Mikołajki w świecie bajki.

Dziękujemy również sponsorowi – Firmie Agencja KS za ufundowanie nagród i słodyczy.

Danuta Hulek

------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.