Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18562077 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Rok Szekspirowski - relacja z Filii nr 4

14-12-2016

ROK SZEKSPIROWSKI - relacja z Filii nr 4

 

13 grudnia 2016 r. na ostatnim już w tym roku spotkaniu klubu czytelniczego dla dorosłych z cyklu Spotkania z Literaturą gościliśmy dr Patrycję Austin z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W kręgu zainteresowań naszego Gościa znalazła się wybitna postać Williama Szekspira. W 2016 roku obchodzimy na całym świecie 400. rocznicę śmierci tego wspaniałego angielskiego poety, dramatopisarza i aktora. Wiele znakomitych teatrów, instytucji kultury, pisarzy i aktorów włączyła się w obchody tej rocznicy poprzez różnorodne projekty.
 

"Bard na miarę 21 wieku – Szekspir bez granic" to temat prelekcji zaprezentowanej czytelnikom i klubowiczom Filii nr 4. Warto było na chwilę zatrzymać się nad wspaniałymi strofami sonetów, porównać przekłady Macieja Słomczyńskiego, Jerzego Słowińskiego i Stanisława Barańczaka, wysłuchać muzycznych adaptacji utworów Williama Szekspira. Ciekawa jest postać poety, budząca wiele kontrowersji, sprawiająca badaczom trudności, ponieważ trudno jest dotrzeć do dowodów potwierdzających wiele szczegółów. Pewne jest to, że w centrum uwagi stoi człowiek z całą złożonością swojej natury. William Szekspir nie zestarzeje się nigdy, ponieważ przekazuje prawdę o życiu i naszych duszach tak samo aktualną dawniej, w teraźniejszości i przyszłości.
 

Osoby uczestniczące w spotkaniu są wdzięczne dr Patrycji Austin za przekazanie wielu nieznanych szczegółów z życia i twórczości poety oraz informacji dotyczących adaptacji filmowych, teatralnych, literackich i muzycznych na przestrzeni lat w Polsce i na świecie.
 

Danuta Hulek

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: