MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2016

Konkurs literacko-plastyczny „Mikołajki w świecie bajki” rozstrzygnięty

12-12-2016

Konkurs literacko-plastyczny „Mikołajki w świecie bajki” rozstrzygnięty

8 grudnia 2016 r. komisja w składzie: Barbara Adamska – historyk sztuki, Renata Pasternak – Kierownik Działu Udostępnienia Zbiorów WiMBP w Rzeszowie, Danuta Hulek – Kierownik Filii nr 4 WiMBP w Rzeszowie dokonała oceny prac plastycznych przekazanych przez 188. uczestników konkursu literacko-plastycznego „Mikołajki w świecie bajki”, zorganizowanego przez Filię nr 4 WiMBP w Rzeszowie.

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa literatury pięknej wśród dzieci, w wieku do 9. lat, zdobywanie wiedzy na temat zwyczajów i tradycji różnych krajów, nauka rywalizacji, kształtowanie wrażliwości estetycznej i wyobraźni twórczej oraz zachęcenie dzieci do kreatywności i oryginalności ujęcia tematu.

Komisja po wnikliwej analizie prac, uwzględniając kryteria oceny: zgodność z tematem, samodzielność, oryginalność, pomysłowość i walory artystyczne, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiekowa: do 6. lat

Natalia Dąbrowska

Natalia Jeż, SODK Nowe Miasto

III nagrodę otrzymują:

Hanna Dołęga, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie

Agata  Szmuc, SODK Nowe Miasto

Wyróżnienia otrzymują:

Róża Berłowska, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie

Karolina Kałamarz

Katarzyna Niedziałek, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie

Pola Styś, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie

Komisja gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu talentu i aktywności twórczej oraz życzy dalszych sukcesów.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędą się 19 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w Filii nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15. Serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych wraz z rodzicami i opiekunami na bajkowe spotkanie z Mikołajem w roli głównej.

Danuta Hulek

Sponsor konkursu: