Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

FERIE ZIMOWE Z KSIĄŻKĄ w Filii nr 4 – relacja

01-03-2016

FERIE ZIMOWE Z KSIĄŻKĄ –

Filia nr 4

Na czas zimowych ferii w województwie podkarpackim Filia nr 4 WiMBP w Rzeszowie tradycyjnie przygotowała szereg atrakcji.

W każdym tygodniu, od wtorku do piątku, bibliotekarze organizowali zajęcia kulturalne z książką. Zimowa aura na feriach nie dopisała, ale w naszej placówce nie brakowało chętnych do wspólnej zabawy. Wśród proponowanych tematów były: „Zima bałwanków” /16.02./ nawiązująca do bajek z motywami zimy, będąca jednocześnie inspiracją do zajęć manualnych i projektowania kukiełek, „Kocie królestwo” /17.02./ – spotkanie obejmujące zabawy związane z niezwykle ciekawym życiem kotów – ulubieńców dzieci, jednocześnie z okazji Światowego Dnia Kota, „Zostań mistrzem” /18.02./ to kolejna propozycja wesołej zabawy i rywalizacji grupowej oraz indywidualnej w grach towarzyskich, stolikowych oraz układaniu puzzli na czas, „Antarktyda – kraina śniegu i lodu” /19.02/ to spotkanie edukacyjne i literackie pogłębiające wiadomości na temat wspomnianego kontynentu poprzez różnorodne formy aktywności intelektualnej, tj.: quizy, krzyżówki czy kalambury, „Różności-dziwności z origami i kirigami” /23.02./ to kolejna propozycja plastycznej zabawy z wykorzystaniem literatury z bibliotecznych zbiorów. Efektem końcowym japońskiej sztuki składania papieru były kolorowe kubeczki, pudełeczka i solniczki, Abecadlik /24.02./ – zajęcia literackie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego z wykorzystaniem książek o literkach, gwarze polskiej, zabawa w kalambury, rozwiązywanie zagadek i quizów, „W zdrowym ciele, zdrowy duch” /25.02./ – zajęcia z zastosowaniem różnorodnych gier zespołowych i zabaw animacyjnych, zapoznanie z różnorodnymi dyscyplinami sportowymi, zasadami fair play, bezpieczeństwem na lodzie i śniegu, spotkanie promujące zdrowy styl życia, „W krainie śniegu i lodu” /26.02/ – w ostatnim dniu bibliotekarze zaproponowali wesołe zabawy z wykorzystaniem Klanzy, m.in.: kolorowa wycieczka, bilard, potwór z Loch Ness, karuzela i pająk.

Zimowe spotkania z książką w bibliotece pozwoliły na ciekawe spędzenie wolnego czasu oraz nawiązanie przyjaznych więzi z najmłodszymi czytelnikami i biblioteką.

Danuta Hulek

-----------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.