Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859599 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Dlaczego się martwisz Mamusiu? – relacja ze spotkania w Filii nr 4

25-10-2016

Dlaczego się martwisz Mamusiu ? – relacja ze spotkania w Filii nr 4

 

7 października 2016 r. gościliśmy w naszej bibliotece najmłodszych uczniów  klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 22. Tematyką spotkania było twórczość szwedzkiej pisarki Tove Jansson, która stworzyła popularny na całym świecie cykl powieści o inteligentnych i zabawnych trollach – Muminkach. Sama też wykonała bogate ilustracje do wszystkich swoich książeczek.
 

To właśnie rodzina Muminków zainspirowała nas do wspólnej zabawy z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai - zaczarowanej skrzyneczki, dzięki której przenieśliśmy się w świat bohaterów opowiadania pt.„ Dlaczego się martwisz Mamusiu?”. Muminki to niezwykle miłe i koleżeńskie stworzonka, które zawsze mogły na siebie liczyć. Dlatego też otaczały się gronem życzliwych przyjaciół.
 

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książeczki o przygodach Muminków. Wraz z naszymi  bohaterami podjęliśmy się wielu zadań : wspólnie szukaliśmy ulubionej torebki mamy Muminka, tropiliśmy po śladach najlepszego przyjaciela Muminków – Włóczykija, a na koniec bawiliśmy się w rozszyfrowywanie nastrojów bohaterów naszego opowiadania. Wszystkie dzieci ochoczo zaangażowały się w zabawę, a na zakończenie spotkania wzięły udział  w konkurencji drużynowej - „Muminek – skok do celu” z wykorzystaniem chusty Klanzy.


Spotkanie w bibliotece dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, spełniło również swoją funkcję dydaktyczną, gdyż uczniowie zapoznali się z lekturą Muminków, w której każdy znajdzie to, co lubi – dużo humoru i życiowej mądrości.

 

Barbara Ślęzak

--------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: