Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

Dlaczego się martwisz Mamusiu? – relacja ze spotkania w Filii nr 4

25-10-2016

Dlaczego się martwisz Mamusiu ? – relacja ze spotkania w Filii nr 4

7 października 2016 r. gościliśmy w naszej bibliotece najmłodszych uczniów  klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 22. Tematyką spotkania było twórczość szwedzkiej pisarki Tove Jansson, która stworzyła popularny na całym świecie cykl powieści o inteligentnych i zabawnych trollach – Muminkach. Sama też wykonała bogate ilustracje do wszystkich swoich książeczek.

To właśnie rodzina Muminków zainspirowała nas do wspólnej zabawy z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai - zaczarowanej skrzyneczki, dzięki której przenieśliśmy się w świat bohaterów opowiadania pt.„ Dlaczego się martwisz Mamusiu?”. Muminki to niezwykle miłe i koleżeńskie stworzonka, które zawsze mogły na siebie liczyć. Dlatego też otaczały się gronem życzliwych przyjaciół.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książeczki o przygodach Muminków. Wraz z naszymi  bohaterami podjęliśmy się wielu zadań : wspólnie szukaliśmy ulubionej torebki mamy Muminka, tropiliśmy po śladach najlepszego przyjaciela Muminków – Włóczykija, a na koniec bawiliśmy się w rozszyfrowywanie nastrojów bohaterów naszego opowiadania. Wszystkie dzieci ochoczo zaangażowały się w zabawę, a na zakończenie spotkania wzięły udział  w konkurencji drużynowej - „Muminek – skok do celu” z wykorzystaniem chusty Klanzy.

Spotkanie w bibliotece dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, spełniło również swoją funkcję dydaktyczną, gdyż uczniowie zapoznali się z lekturą Muminków, w której każdy znajdzie to, co lubi – dużo humoru i życiowej mądrości.

Barbara Ślęzak

--------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.