Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

Poznaj Basię - przyjaciółkę każdego malucha – spotkanie w Filii 4 - relacja

28-10-2016

Poznaj Basię - przyjaciółkę każdego malucha – spotkanie w Filii 4

20 października 2016 r., późnym popołudniem w Filii nr 4, przy ul. Ofiar Katynia 15 w Rzeszowie, odbyło się kolejne spotkanie sympatyków Bajkowego Klubu Malucha.

Bibliotekarka zaprezentowała zgromadzonym, kultową serię książek o Basi, twórczości Zofii Staneckiej, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

Kim jest Basia?

To kilkuletnia dziewczynka, mieszkająca w Polsce razem z rodzicami i dwójką braci. Chodzi do przedszkola, bawi się z rówieśnikami i poznaje świat. Basia uwielbia paski, zwłaszcza biało-czerwone. Nosi pasiaste ubrania o każdej porze roku. Nic innego na siebie nie chce wkładać.

Na spotkaniu przeczytaliśmy książeczkę pt. „Basia i taniec”. Jest to wesoła opowieść, jak Basia uczy się baletu i chociaż początkowo trochę się boi to szybko okazuję się, że świetnie sobie radzi. Po wysłuchaniu opowiadania,  uczestniczki spotkania Lenka, Anastazja, Gabrysia, Małgosia, Martusia i Ala pokazały swoje talenty taneczne. Wykonywały piruety i szpagaty, czym zachwyciły pozostałe dzieci i ich rodziców. Wszyscy uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych – tworzyli postacie Basi i Janka, odgadywali prawdziwe lustrzane odbicie dziewczynki, wykazali się spostrzegawczością w odnalezieniu 10 różnic między obrazkami oraz rysowali w ramce taki moment swojego życia, kiedy robili coś po raz pierwszy. Mieli również obok zaznaczyć swoje odczucia.

Na zakończenie dzieci pozowały do wspólnej fotografii.

Beata Terlicka

--------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.