Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

Miszmasz – lokomotywa. Stacja książka w Filii nr 4 – relacja

07-10-2016

Miszmasz – lokomotywa. Stacja książka –

Filia nr 4

Ostatnie spotkanie w ramach projektu „Promocja literatury i czytelnictwa”, pod nazwą „Spotkania pod znakiem Pegaza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zgromadziło, 3 października 2016 r., w Filii nr 4 WiMBP w Rzeszowie grono najmłodszych czytelników wraz z rodzicami. Stacja „Książka” zaprosiła miłośników biblioteki do wierszowanej krainy Juliana Tuwima.

Pasażerowie Lokomotywy udali się w podróż do „Krainy czytania” na czele z przewodnikiem – bibliotekarzem. W bajkowych wagonikach poszczególne drużyny odnalazły zadania do wykonania, a wśród nich wierszowane pudełko, występ aktora na scenie, inspiracje rodzica, zapominalscy oraz plastyczna zabawa aktywizująca całe rodziny. Atmosferę spotkania podkreślały kolorowe rekwizyty, dekoracje i słodkości. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom, starsi z nostalgią wspominali krainę dzieciństwa, młodsi poprzez zabawę z poezją uczyli się wartościowania i zachowania w grupie. W spotkaniu wzięło udział 16 osób.

Mamy nadzieję, że adresaci projektu „Przeczytam Ci moją książkę” będą wiernymi czytelnikami i przyjaciółmi biblioteki.

Danuta Hulek

-----------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.