Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821451 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Przeczytam Ci moją książkę – podsumowanie projektu

15-09-2016

Przeczytam Ci moją książkę –

podsumowanie projektu

 

 

W ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa”, pod nazwą „Spotkania pod znakiem Pegaza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Filia 4 WiMBP w Rzeszowie, od czerwca do września 2016 r., zorganizowała 10 spotkań, w tym większość w plenerze. W sąsiadującym z biblioteką Parku Sybiraków wypoczywa liczne grono mieszkańców, to właśnie oni aktywnie przyłączyli się do wspólnej zabawy z książką.

 

Działania biblioteki były szczególnie skierowane do dzieci w wieku 3-6. lat, przede wszystkim tych, które nie uczęszczają do przedszkoli oraz ich rodziców i opiekunów. Bibliotekarze i Rodzice. świadomi ogromnej roli książki i kształtowania nawyku czytania od najmłodszych lat. stworzyli wspólnie kilka ciekawych tematów do literackiej zabawy. Starsi opiekunowie dzieci, zainspirowani wspomnieniami z dzieciństwa, zaproponowali, m.in.: spotkania z Kubusiem Puchatkiem, Reksiem, Bolkiem i Lolkiem, Kopciuszkiem, Koziołkiem Matołkiem, Czerwonym Kapturkiem, Baba Jagą, Muminkami oraz z poezją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

 

Atrakcją imprez, obok ciekawych propozycji zabaw integracyjnych i czytelniczych, były również rekwizyty wykonane przez organizatorów, zakupione oryginalne maskotki, materiały plastyczne i plenerowe gry edukacyjne, miłym akcentem był również słodki poczęstunek. Wprowadzenie nowych elementów pedagogiki zabawy w letniej scenerii, integracja wielopokoleniowa wzbudziły duże zainteresowanie. W dotychczasowych spotkaniach wzięło udział 280 osób. W gronie zainteresowanych były całe rodziny, w tym również dzieci do 3. lat i powyżej 6. Popularność tej inicjatywy wyzwoliła u bibliotekarzy i opiekunów nowe pokłady pomysłów. Zakupiono teatrzyk Kamishibai oraz kolorową szachownicę edukacyjną do kreatywnych zabaw. Wspólne czytanie budowało szczególną więź emocjonalną między uczestnikami czytelniczych spotkań i zostało pozytywnie ocenione w środowisku.

 

Danuta Hulek

Relacje ze spotkań:

 

----------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: