Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821723 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Muminki w plenerze w Filii nr 4 – relacja

14-09-2016

 

Muminki w plenerze –

Filia nr 4

 

W słoneczne wrześniowe popołudnie, 12 września 2016 r., Filia nr 4 zorganizowała niecodzienną imprezę plenerową w ramach projektu „Przeczytam Ci moją książkę”. Bohaterowie spotkania, Muminki, zaprosiły grono dzieci w wieku 3-6 lat, wraz z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami do wspólnej zabawy integracyjnej.

 

Atrakcją spotkania w Parku Sybiraków był teatrzyk Kamishibai – zaczarowane pudełko, za pomocą którego przenieśliśmy się w bajkowy świat Muminków. Te sympatyczne trolle, zawsze pogodne, życzliwe i miłe dla wszystkich, umiały cieszyć się dobrymi przygodami, a złym odważnie stawiały czoła.

 

Lektura popularnej książeczki Tove Jansson zaprezentowana przez tatę Sebastiana i Gabrieli zachęciła wszystkich uczestników do podjęcia szeregu wyzwań. Po wysłuchaniu opowiadania „Dlaczego się martwisz Mamusiu” dzieci z entuzjazmem wzięły udział w poszukiwaniu oryginalnego skarbu – torebki mamy Muminka wraz z całą zawartością. Nagrodą za jej odszukanie był słodki rarytas. Maluchy, aby unaocznić przeżycia książkowych bohaterów, odgrywały pantomimę w zabawie „Piłeczka prawdę Ci powie”. Punktem kulminacyjnym spotkania okazała się bajecznie kolorowa szachownica, która posłużyła nam do kolejnej rodzinnej konkurencji drużynowej „Muminek – skok do celu”. W trakcie gry rodzice czytali fragmenty książeczek, które dzieci napotykały na swej drodze do właściwego celu. Zwycięzca otrzymał wyjątkowe trofeum – maskotkę Muminka i został wyróżniony gromkimi brawami.

 

Muminki zaprosiły dzieci do odbycia z nimi wędrówki po zalesionym Parku, w którym tropiły ślady swojego przyjaciela – Włóczykija. Dzieci przeobraziły się w małych detektywów. Przyjemność sprawiła im również sesja zdjęciowa z Muminkiem, z którym pozowały na zakończenie spotkania.

 

Całość zabawy uświetniły słodkie poczęstunki, które były nagrodą za twórczy zapał i kreatywność we wszystkich konkurencjach, w których wzięło udział 36 uczestników.

 

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa” pod nazwą „Spotkania pod znakiem Pegaza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Barbara Ślęzak

______________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: