MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2016

Muminki w plenerze w Filii nr 4 – relacja

14-09-2016

Muminki w plenerze –

Filia nr 4

W słoneczne wrześniowe popołudnie, 12 września 2016 r., Filia nr 4 zorganizowała niecodzienną imprezę plenerową w ramach projektu „Przeczytam Ci moją książkę”. Bohaterowie spotkania, Muminki, zaprosiły grono dzieci w wieku 3-6 lat, wraz z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami do wspólnej zabawy integracyjnej.

Atrakcją spotkania w Parku Sybiraków był teatrzyk Kamishibai – zaczarowane pudełko, za pomocą którego przenieśliśmy się w bajkowy świat Muminków. Te sympatyczne trolle, zawsze pogodne, życzliwe i miłe dla wszystkich, umiały cieszyć się dobrymi przygodami, a złym odważnie stawiały czoła.

Lektura popularnej książeczki Tove Jansson zaprezentowana przez tatę Sebastiana i Gabrieli zachęciła wszystkich uczestników do podjęcia szeregu wyzwań. Po wysłuchaniu opowiadania „Dlaczego się martwisz Mamusiu” dzieci z entuzjazmem wzięły udział w poszukiwaniu oryginalnego skarbu – torebki mamy Muminka wraz z całą zawartością. Nagrodą za jej odszukanie był słodki rarytas. Maluchy, aby unaocznić przeżycia książkowych bohaterów, odgrywały pantomimę w zabawie „Piłeczka prawdę Ci powie”. Punktem kulminacyjnym spotkania okazała się bajecznie kolorowa szachownica, która posłużyła nam do kolejnej rodzinnej konkurencji drużynowej „Muminek – skok do celu”. W trakcie gry rodzice czytali fragmenty książeczek, które dzieci napotykały na swej drodze do właściwego celu. Zwycięzca otrzymał wyjątkowe trofeum – maskotkę Muminka i został wyróżniony gromkimi brawami.

Muminki zaprosiły dzieci do odbycia z nimi wędrówki po zalesionym Parku, w którym tropiły ślady swojego przyjaciela – Włóczykija. Dzieci przeobraziły się w małych detektywów. Przyjemność sprawiła im również sesja zdjęciowa z Muminkiem, z którym pozowały na zakończenie spotkania.

Całość zabawy uświetniły słodkie poczęstunki, które były nagrodą za twórczy zapał i kreatywność we wszystkich konkurencjach, w których wzięło udział 36 uczestników.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa” pod nazwą „Spotkania pod znakiem Pegaza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Barbara Ślęzak

______________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.