MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2016

Książka „na wakacjach” w Filii nr 4 – relacja

05-09-2016

Książka „na wakacjach” –

Filia nr 4

Tegoroczne wakacje – piękne i pełne słońca, obfitowały również w wiele atrakcji i zabaw. Książkowi fani i przyjaciele biblioteki odpoczywali aktywnie i twórczo, korzystając z oferty kulturalno-oświatowej biblioteki. Filia nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przygotowała program obejmujący sprawdzone formy pracy z dziećmi w wieku 6-13 lat.

W okresie od 5 lipca do 11 sierpnia 2016 r. w każdy wtorek i czwartek, w godz. 10:30-11:30, bibliotekarze organizowali spotkania, m.in. zajęcia manualne i biblioterapeutyczne na podstawie „Star Wars – fabryka droidów”. Budowanie modeli robotów obdarzonych sztuczną inteligencją, przyjaznych lub wrogich, o dobrej lub zlej mocy zainspirowało młodych ludzi do rozmów o poważnych sprawach. Inną formą pracy było zapoznanie z techniką origami, tworzenie z kolorowych kółek lub kwadratów zabawnych wiatraczków, myszek, pudełeczek oraz kwiatowych kompozycji. Do zabawy z dziećmi wykorzystano również chustę Klanzy i wiele propozycji animacyjnych, tj.: „bilard”, „karuzela”, „złap przesyłkę”. Nie zabrakło również zabaw ruchowych w bloku tematycznym „Letnie sporty”. Zgrana i wesoła grupa naszych czytelników rywalizowała w wielu konkurencjach z wykorzystaniem piłki oraz kółka hula-hop. Wyłoniono wielu zwycięzców w rozwiązywaniu krzyżówek, quizów i zagadek sportowych. Bohaterem literackim tegorocznych wakacji został słoń Elmer i grupa jego przyjaciół. Zainspirowani pozytywnym przekazem tekstów literackich, po wysłuchaniu opowiadań, dzieci tworzyły kolorowe motylki, portrety słonia oraz makiety z kolorowych puzzli. Wolny wakacyjny czas wypełniły również chwile z kolekcją bajkowych puzzli oraz gier towarzyskich i stolikowych.

W 12 bibliotecznych spotkaniach wzięło udział 163 dzieci. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z uczestnikami wakacyjnych imprez i całoroczne spotkania w naszych bibliotekach.

Danuta Hulek

_____________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.