Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821788 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Książka „na wakacjach” w Filii nr 4 – relacja

05-09-2016

Książka „na wakacjach” –

Filia nr 4

 

Tegoroczne wakacje – piękne i pełne słońca, obfitowały również w wiele atrakcji i zabaw. Książkowi fani i przyjaciele biblioteki odpoczywali aktywnie i twórczo, korzystając z oferty kulturalno-oświatowej biblioteki. Filia nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przygotowała program obejmujący sprawdzone formy pracy z dziećmi w wieku 6-13 lat.

 

W okresie od 5 lipca do 11 sierpnia 2016 r. w każdy wtorek i czwartek, w godz. 10:30-11:30, bibliotekarze organizowali spotkania, m.in. zajęcia manualne i biblioterapeutyczne na podstawie „Star Wars – fabryka droidów”. Budowanie modeli robotów obdarzonych sztuczną inteligencją, przyjaznych lub wrogich, o dobrej lub zlej mocy zainspirowało młodych ludzi do rozmów o poważnych sprawach. Inną formą pracy było zapoznanie z techniką origami, tworzenie z kolorowych kółek lub kwadratów zabawnych wiatraczków, myszek, pudełeczek oraz kwiatowych kompozycji. Do zabawy z dziećmi wykorzystano również chustę Klanzy i wiele propozycji animacyjnych, tj.: „bilard”, „karuzela”, „złap przesyłkę”. Nie zabrakło również zabaw ruchowych w bloku tematycznym „Letnie sporty”. Zgrana i wesoła grupa naszych czytelników rywalizowała w wielu konkurencjach z wykorzystaniem piłki oraz kółka hula-hop. Wyłoniono wielu zwycięzców w rozwiązywaniu krzyżówek, quizów i zagadek sportowych. Bohaterem literackim tegorocznych wakacji został słoń Elmer i grupa jego przyjaciół. Zainspirowani pozytywnym przekazem tekstów literackich, po wysłuchaniu opowiadań, dzieci tworzyły kolorowe motylki, portrety słonia oraz makiety z kolorowych puzzli. Wolny wakacyjny czas wypełniły również chwile z kolekcją bajkowych puzzli oraz gier towarzyskich i stolikowych.

 

W 12 bibliotecznych spotkaniach wzięło udział 163 dzieci. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z uczestnikami wakacyjnych imprez i całoroczne spotkania w naszych bibliotekach.

 

Danuta Hulek

 _____________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: