Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859580 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Bolek i Lolek po wakacjach w Filii nr 4 – relacja

05-09-2016

Bolek i Lolek po wakacjach –

Filia nr 4

 

Na zakończenie wakacji, 31 sierpnia 2016 r., w słoneczny dzień, bibliotekarze Filii nr 4 zgromadzili w Parku Sybiraków w Rzeszowie liczne grono dzieci z rodzicami, dziadkami i opiekunami, aby po raz kolejny mile spędzić czas na wspólnym czytaniu. Tym razem dorośli uczestnicy zaproponowali literacką wędrówkę i wesołe zabawy integracyjne z Bolkiem i Lolkiem.

 

Ulubioną historię „Genialni detektywi” przeczytała Ciocia Marty i Alicji, o przygodach Bolka i Lolka na Safari czytała Mama Uli, Franka i Wiktorii. Niesamowite przygody bajkowych bohaterów zainspirowały wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Wiele pomysłów i sposobów na nudę znaleźliśmy w książce „Bolek i Lolek: w co się bawić?” Do odbycia podróży „Pluszaki w Kosmosie” wystarczyły przygotowane chusty i koce oraz maskotki bajkowych bohaterów, „Cukierkowy książę” to zabawa umożliwiająca zdobycie pysznej nagrody, „Piracki skarb” to rywalizacja rodzin w poszukiwaniu ukrytej skrzyni z niespodziankami. Organizatorzy przygotowali również zgaduj-zgadulę „Gdzie złota kula?” oraz zabawy plastyczne i animacyjne z chustą Klanzy. „Rysowanie w ciemno Bajki-zgadywajki” to ostatnia zabawa literacka z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. W spotkaniu uczestniczyły 53 osoby.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki i napoje. Plenerową imprezę biblioteczną zorganizowano w ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa” pod nazwą „Spotkania pod znakiem Pegaza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Renata Wajda

Danuta Hulek

__________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: