Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

Bolek i Lolek po wakacjach w Filii nr 4 – relacja

05-09-2016

Bolek i Lolek po wakacjach –

Filia nr 4

Na zakończenie wakacji, 31 sierpnia 2016 r., w słoneczny dzień, bibliotekarze Filii nr 4 zgromadzili w Parku Sybiraków w Rzeszowie liczne grono dzieci z rodzicami, dziadkami i opiekunami, aby po raz kolejny mile spędzić czas na wspólnym czytaniu. Tym razem dorośli uczestnicy zaproponowali literacką wędrówkę i wesołe zabawy integracyjne z Bolkiem i Lolkiem.

Ulubioną historię „Genialni detektywi” przeczytała Ciocia Marty i Alicji, o przygodach Bolka i Lolka na Safari czytała Mama Uli, Franka i Wiktorii. Niesamowite przygody bajkowych bohaterów zainspirowały wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Wiele pomysłów i sposobów na nudę znaleźliśmy w książce „Bolek i Lolek: w co się bawić?” Do odbycia podróży „Pluszaki w Kosmosie” wystarczyły przygotowane chusty i koce oraz maskotki bajkowych bohaterów, „Cukierkowy książę” to zabawa umożliwiająca zdobycie pysznej nagrody, „Piracki skarb” to rywalizacja rodzin w poszukiwaniu ukrytej skrzyni z niespodziankami. Organizatorzy przygotowali również zgaduj-zgadulę „Gdzie złota kula?” oraz zabawy plastyczne i animacyjne z chustą Klanzy. „Rysowanie w ciemno Bajki-zgadywajki” to ostatnia zabawa literacka z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. W spotkaniu uczestniczyły 53 osoby.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki i napoje. Plenerową imprezę biblioteczną zorganizowano w ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa” pod nazwą „Spotkania pod znakiem Pegaza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Renata Wajda

Danuta Hulek

__________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.