Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

AKADEMIA MAŁEGO STATYSTYKA w Filii nr 4 – relacja

12-02-2016

AKADEMIA MAŁEGO STATYSTYKA –

Filia nr 4

12 lutego 2016 r. Filia nr 4 zorganizowała spotkanie z Magdaleną Rokitą z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, dla klas integracyjnych Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie.

Tematem zajęć edukacyjnych z cyklu „STATYSTYKA DLA SMYKA” było zapoznanie uczniów z magią cyferek i liczb, które są stale obecne w otaczającym nas świecie. Dzieci poznały zakres zadań i obowiązków w codziennej pracy statystyka. Okazało się, że jest to bardzo ciekawy zawód, który wiąże się z badaniem stanu faktycznego, czyli liczeniem różnorodnych podmiotów, tj.: domy, autostrady, szkoły, przedszkola, stadiony, zwierzęta, ludzie.

Po sporej dawce informacji, dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przeprowadzone przez Magdalenę Rokitę ćwiczenia, które polegały na bardzo dokładnym liczeniu poszczególnych pozycji wyświetlanych na tablicy multimedialnej. Uczniowie świetnie radzili sobie z trudnymi pytaniami, porównywali dane według różnych tabel, wykazując się dobrą orientacją w zakresie matematyki. Praktycznym zadaniem dla dzieci było również zebranie informacji o swojej klasie. W rezultacie Prowadząca podsumowała faktyczne wyniki badań. W nagrodę za świetny udział dzieci otrzymały „ORDER MAŁEGO STATYSTYKA” oraz słodki upominek. Wszystkich uczestników spotkania pożegnała maskotka – PAN GUŚ, który towarzyszył dzieciom podczas zajęć.

Spotkanie to uświadomiło uczestnikom, jak ważna jest statystyka w ich szkolnym życiu i jak wspaniale można uczyć się jej poprzez zabawę.

Barbara Ślęzak

------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.