Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821481 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Pasowanie na czytelnika w Filii nr 4 – relacja

14-06-2016

Pasowanie na czytelnika –

Filia nr 4

 

Trzyletni cykl zajęć edukacyjnych „Od smyka do czytelnika” dobiegł końca. Zwieńczeniem tych spotkań z najmłodszymi czytelnikami biblioteki, dziećmi z Przedszkoli Publicznych nr 18, 20 i 22 w Rzeszowie były uroczyste pasowania, które miały miejsce w dniach 16, 20, 23 maja oraz 2, 9 i 10 czerwca 2016 r. Uczestniczyło w nich 148 dzieci.

 

Pasowanie na czytelnika to najbardziej doniosła chwila dla wszystkich przedszkolaków, bowiem ich całoroczny trud i zaangażowanie w zajęcia biblioteczne daje im pełne prawo bycia czytelnikiem. Dzieci w trakcie tych spotkań zapoznawały się z twórczością wielu znanych i lubianych pisarzy, pogłębiły znajomość polskiego alfabetu, poznały mnóstwo tytułów bajek, baśni i wierszy, które rozbudziły w nich potrzebę kontaktu z książką. To ona jest najważniejszą bohaterką, która towarzyszy dzieciom przez całe życie, jest ich przewodnikiem i najlepszym przyjacielem.

 

Przedszkolaki, aby stać się pełnoprawnymi czytelnikami, zdawały egzamin ze znajomości literatury dziecięcej. Wykazały się doskonałą wiedzą, toteż w nagrodę przystąpiły do pasowania. W obecności pań bibliotekarek uroczyście złożyły przyrzeczenie, zapewniając, iż będą szanować każdą książeczkę, kierując się zawartymi w niej mądrościami i radami.

 

Jako pamiątkowy upominek przedszkolaki otrzymały kolorowe bajeczki i imienne dyplomiki. Dzieci zapewniły nas, iż biblioteka będzie dla nich miejscem, które warto odwiedzać, by nie stracić kontaktu z ich przyjaciółką, którą jest książka.

 

Barbara Ślęzak

________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: