Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821287 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Brzechwa z uśmiechem w Filii nr 4 – relacja

14-06-2016

Brzechwa z uśmiechem –

Filia nr 4

 

Z okazji 50. tej rocznicy śmierci znakomitego poety – Jana Brzechwy, biblioteka zorganizowała kilka spotkań /4, 9, 17 maja 2016 r. oraz 3 czerwca 2016 r./ dla dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 20 i 22 oraz młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie.

 

Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa wierszy Jana Brzechwy? Jego utwory należą już bowiem do klasyki literatury dziecięcej. Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Ukazują one świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zarówno zwierzęta, jak i rośliny. Aby wprowadzić dzieci w tak ciekawą i bogatą twórczość pisarza, zajęcia rozpoczęliśmy jednym z najbardziej znanych i popularnych wierszy „Na straganie”.

 

Dzieci zapoznały się z bogatą ofertą warzyw oferowanych na placu targowym. Niemałą trudność sprawiło im rozpoznawanie poszczególnych nazw jarzynek. Poznaliśmy również niesamowite przygody kaczki-dziwaczki z wiersza „Kaczka-dziwaczka”, wędrowaliśmy „po nitce do kłębka” w wierszu „Tańcowała igła z nitką”, leżeliśmy na kanapie z „Leniem”, gościliśmy na plaży w utworze „Na wyspach Bergamutach”, a na koniec przechwalaliśmy się z bohaterką „Samochwały”, „Kłamczuchy” i „Skarżypyty”. Poza swoistym humorem, wiersze Jana Brzechwy miewają niekiedy zaskakujące zakończenie, bardzo często poprzez zaprezentowaną historyjkę uczą i wychowują, ośmieszając naganne zachowanie.

 

Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie brali udział we wszystkich proponowanych im zabawach, wykazali się dużą wiedzą na temat twórczości Jana Brzechwy oraz zapoznali się z bardzo bogatą ofertą biblioteki, obejmującą utwory bajkopisarza.

 

Barbara Ślęzak

____________________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: