Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821743 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

BAŚNIOWA EUROPA w Filii nr 4 – relacja

20-05-2016

BAŚNIOWA EUROPA –

Filia nr 4

 

 

Na kolejnym spotkaniu europejskim, 19 maja 2016 r., zaproszeni uczniowie z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie przemierzyli szlak turystyczno-literacki wiodący przez dziewięć krajów Unii Europejskiej. Przewodnikiem naszej podróży była Ewa Nowak-Koprowicz – wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIiZ oraz z-ca kierownika Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów.

 

Nasza przygoda rozpoczęła się wizytą w Wielkiej Brytanii, kolejnymi przystankami były Włochy, Niemcy, Francja, Belgia, Czechy, Słowacja, Dania i Polska. Interesująca i profesjonalnie przygotowana prezentacja, dostosowana do percepcji uczestników była uzupełnieniem podstawowej wiedzy o symbolach narodowych, zabytkach i przedstawicielach bajkowego świata. Przyjazna atmosfera sprzyjała aktywności uczestników, którzy z łatwością rozpoznawali bajki o Kubusiu Puchatku, Pinokiu, Czerwonym Kapturku, Kocie w butach, Smerfach, Rumcajsie, Królowej Śniegu, Calineczce oraz Bolku i Lolku.

 

Spotkania o krajach Unii Europejskiej uzupełniają wiedzę przekazywaną w procesie dydaktycznym oraz zachęcają do poznawania nowych kultur.

 

Danuta Hulek


-----------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: