MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2016

PO NITCE DO KŁĘBKA Z BOHATERAMI »W PUSTYNI I W PUSZCZY« – Gra Osiedlowa w Filii nr 4 – relacja

17-05-2016

Po nitce do kłębka z bohaterami »W pustyni i w puszczy« –

Gra Osiedlowa – Filia nr 4

11 maja 2016 r. w Filii nr 4 WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Ofiar Katynia 15, odbyła się Gra Osiedlowa „Po nitce do kłębka z bohaterami »W pustyni i w puszczy«”, zorganizowana w ramach obchodów Roku Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm RP.

Do gry przystąpiło 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie – współorganizatora zabawy. Sześć drużyn, nazwanych wdzięcznie przez dzieci: „Odważna Drużyna Stasia”, „Opiekunowie Nel”, „Przyjaciele Wa-Himów”, „Pustynni Porywacze Przygód”, „Wybawcy Kinga” oraz „Niepokonane Wielbłądy”, rozwiązywało różne zagadki oraz pokonało długą trasę na odcinku pomiędzy Zespołem Szkół nr 3, przy ul. Ptasiej 2 a placówką biblioteki. Rywalizacja, w duchu fair play, trwała blisko dwie godziny.

Celem gry było przybliżenie młodzieży twórczości Henryka Sienkiewicza, popularyzacja literatury, rozszerzenie oferty kulturalnej biblioteki oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec dziedzictwa literackiego i kulturowego. Zadaniem uczestników gry było zaś pokonanie całej trasy, wykonanie zadań i zdobycie niezbędnego rekwizytu.

W dziesięciu kopertach umieszczono zadania, w których, m.in.: należało dokonać skomplikowanych obliczeń, jak np. policzyć wszystkie kropki na wybranej stronie w powieści Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, ułożenie z liter imion członków zespołu co najmniej trzech afrykańskich państw, zakup owoców, które Staś i Nel mogli spożywać w czasie swojej wędrówki, zdobyć fant od czytelnika, przechodnia czy okolicznego sklepikarza, zakupić rzecz, której brakowało Karawanie na suchym stepie, znaleźć agenta z parasolem czy rozwiązać matematyczne zadanie. Wszystkie zadania dostosowano do wieku uczestników.

Nagrody dla uczestników przekazały: Firma Kampanie SEO – Pozycjonowanie Stron (www.kampanieseo.pl), Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” oraz Szkoła Podstawowa nr 22 w Rzeszowie.

Łukasz Kleska
Dział Udostępniania Zbiorów

Relacje prasowe:

--------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.