Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859406 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

PO NITCE DO KŁĘBKA Z BOHATERAMI »W PUSTYNI I W PUSZCZY« – Gra Osiedlowa w Filii nr 4 – relacja

17-05-2016

Po nitce do kłębka z bohaterami »W pustyni i w puszczy« –

Gra Osiedlowa – Filia nr 4

 

 

11 maja 2016 r. w Filii nr 4 WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Ofiar Katynia 15, odbyła się Gra Osiedlowa „Po nitce do kłębka z bohaterami »W pustyni i w puszczy«”, zorganizowana w ramach obchodów Roku Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm RP.

 

Do gry przystąpiło 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie – współorganizatora zabawy. Sześć drużyn, nazwanych wdzięcznie przez dzieci: „Odważna Drużyna Stasia”, „Opiekunowie Nel”, „Przyjaciele Wa-Himów”, „Pustynni Porywacze Przygód”, „Wybawcy Kinga” oraz „Niepokonane Wielbłądy”, rozwiązywało różne zagadki oraz pokonało długą trasę na odcinku pomiędzy Zespołem Szkół nr 3, przy ul. Ptasiej 2 a placówką biblioteki. Rywalizacja, w duchu fair play, trwała blisko dwie godziny.

 

Celem gry było przybliżenie młodzieży twórczości Henryka Sienkiewicza, popularyzacja literatury, rozszerzenie oferty kulturalnej biblioteki oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec dziedzictwa literackiego i kulturowego. Zadaniem uczestników gry było zaś pokonanie całej trasy, wykonanie zadań i zdobycie niezbędnego rekwizytu.

 

W dziesięciu kopertach umieszczono zadania, w których, m.in.: należało dokonać skomplikowanych obliczeń, jak np. policzyć wszystkie kropki na wybranej stronie w powieści Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, ułożenie z liter imion członków zespołu co najmniej trzech afrykańskich państw, zakup owoców, które Staś i Nel mogli spożywać w czasie swojej wędrówki, zdobyć fant od czytelnika, przechodnia czy okolicznego sklepikarza, zakupić rzecz, której brakowało Karawanie na suchym stepie, znaleźć agenta z parasolem czy rozwiązać matematyczne zadanie. Wszystkie zadania dostosowano do wieku uczestników.

 

Nagrody dla uczestników przekazały: Firma Kampanie SEO – Pozycjonowanie Stron (www.kampanieseo.pl), Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” oraz Szkoła Podstawowa nr 22 w Rzeszowie.

 

Łukasz Kleska
Dział Udostępniania Zbiorów

 

Relacje prasowe:

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/15635/gra-osiedlowa-z-bohaterami-w-pustyni-i-w-puszczy

 

 --------------------------------------------------------------

 *Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: