Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821889 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

ZDROWA ZIEMIA w Filii nr 4 – relacja

04-05-2016

ZDROWA ZIEMIA –

Filia nr 4

 

Na kolejne spotkanie z cyklu „Statystyka dla smyka” biblioteka zaprosiła dwie grupy uczniów kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie. W ramach współpracy z Urzędem Statystycznym, 28 kwietnia 2016 r., odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Ziemi. Prelekcję o ochronie środowiska naturalnego poprowadziły Panie Magdalena Rokita i Monika Homa.

 

Spotkanie rozpoczęła ożywiona dyskusja z prowadzącymi na temat dbałości i zaangażowania każdego człowieka w przetrwanie polskiej przyrody. Dzieci podzieliły się trafnymi spostrzeżeniami, które zdobyły wcześniej na lekcjach i tematycznych imprezach towarzyszących, m.in. na pikniku ekologicznym. Prezentacja dotyczyła również ochrony gatunkowej roślin i zwierząt, parków narodowych, odzyskiwaniu surowców wtórnych, segregacji śmieci, zużytego sprzętu elektronicznego oraz zdrowego stylu życia. W każdym przypadku osoby prowadzące przekazywały dane opracowywane przez US ze szczególnym uwzględnieniem wskaźników dotyczących województwa podkarpackiego. Biblioteka zareklamowała przy tej okazji książki dotyczące problematyki ochrony środowiska naturalnego w skali lokalnej, ogólnopolskiej i światowej. Miłym akcentem kończącym wydarzenie był słodki poczęstunek i drobne upominki od Prelegentek z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

 

Danuta Hulek

__________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: